Posiedzenie podsumowujące działalność Rady DIR w Ząbkowicach Śląskich

W dniu 18 grudnia br. odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich. Spotkanie prowadził Przewodniczący Rady Powiatowej DIR  w Ząbkowicach Śląskich, który na początku przywitał wszystkich zaproszonych Gości  w osobach: Waldemar Jankowski – Członek Zarządu DIR ,Urszula Ganczarek – Zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy we Wrocławiu, Elżbieta Ulatowska – Przewodnicząca Komisji Budżetowej DIR, Piotr Rakoczy – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Dzierżoniowie , Marek Brusiło – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Strzelinie , Łukasz Białkowski – Wójt Gminy Ciepłowody , Paweł Gancarz – Wójt Gminy Stoszowice, Marian Domagała – Nadleśnictwo Henryków, Wiesław Kałamaga – Powiatowy Lekarz Weterynarii, Zbigniew Ryba – Kierownik Oddziału Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Robert Zacher – Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Ząbkowicach Śląskich , Marek Wereśniak – Przedstawiciel Urzędu Gminy w Ziębicach  oraz Jarosław Kuźmiński – Prezes Firma POL – TOR.

Podczas spotkania Złotą odznaką Dolnośląskiej Izby Rolniczej uhonorowana została Pani Halina Gulej, która od kilkunastu lat należy do KGW oraz Zespołu Ludowego „Ciepłowodzianki” Od 2011 roku jest Przewodniczącą KGW i Kierownikiem Zespołu „Ciepłowodzianki. W 2015 roku Pani Halina Gulej otrzymała statuetkę za udział w konkursie wojewódzkim” Najaktywniejszy lider pracujący na rzecz społeczności wiejskiej”.

Podczas posiedzenia Rady Pan Waldemar Jankowski – Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej przekazał informację z działalności Zarządu za rok 2019 oraz poinformował o planowanych działaniach. Kierownicy jednostek działających na rzecz rolnictwa w powiecie ząbkowickim przedstawili aktualną sytuację w rolnictwie. Poruszano tematy dotyczące ASF, dopłat bezpośrednich oraz nowych przepisów w odniesieniu do produkcji i obrotu materiałem roślinnym. Spotkanie było również okazją do nawiązania współpracy w roku 2020 w ramach organizacji szkoleń, spotkań i konferencji dla rolników z terenu powiatu ząbkowickiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego i strzelińskiego.

Za kilka, może kilkanaście godzin chyba najważniejsza chwila...

CHF / PLN 3,9462 +0,37% [19:58]

Antoni, Jan