Posiedzenie Rady DIR w Ząbkowicach Śląskich

15 grudnia br. w Sala Fundacji „Albertówka”  w Jugowicach, gmina Walim, odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Wałbrzyskiego. W spotkaniu udział wzięli Ks. Profesor dr hab. Franciszek Głód, Pan Leszek Grala Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Członkowie Rady Powiatowej DIR, Pani Edyta Marciniak – kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Wałbrzychu, Pani Ewa Wrochna – główny specjalista ARiMR w Wałbrzychu, Pani Maria Grochowska – kierownik PZDR Wałbrzych, Pani Urszula Bogusiewicz z  DODR we Wrocławiu oraz Pan Janusz Głód i Łukasz Kazek. Uroczyste Spotkanie Wigilijne rozpoczęło się Mszą Św., w której uczestnictwo było dobrowolne. Po Mszy Św. spotkanie  prowadził  Przewodniczący  Rady i członek Zarządu DIR – Pan Paweł Mazur. Przywitał delegatów i zaproszonych gości.

Wigilijne Spotkanie rozpoczęło się od dzielenia się opłatkiem, wzajemnymi życzeniami świątecznymi i wspólnym odśpiewaniem kilku kolęd.

Podczas spotkania Ks. Profesor dr hab. Franciszek Głód opowiedział zebranym historię powstania Domu Fundacji „Albertówka” w Jugowicach i przedstawił czym zajmuje się  Fundacja, w jaki sposób opiekuje się społecznością ludzi bezdomnych, jak pomaga im wrócić do tzw. normalnego społeczeństwa, aby odzyskać godność człowieka.

W drugiej części zebrani zajęli się podsumowaniem pracy Rady w 2019 roku. Rozmawiano o trudnościach jakie mają rolnicy w gospodarstwach z małą obsadą bydła z tworzeniem planów nawozowych. Dyskutowano również na tematy tegorocznej suszy i jej monitoringu, o szkodach powodowanych przez zwierzynę łowną, o ubezpieczeniach upraw i innych dotyczących rolników sprawach. Spotkanie było też okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy Dolnośląskiej Izby Rolniczej z jednostkami działającymi na rzecz rolnictwa.

Aleksy, Horacy