Uroczyste posiedzenie Rady DIR w Kłodzku

Rada Powiatowa DIR w Kłodzku podsumowała swoją działalność w 2019 roku na posiedzeniu w dniu 19 grudnia w Kłodzku. Wśród gości zaproszonych w spotkaniu uczestniczyli: Paweł Mazur – Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu, Wiktor Skotnicki – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich, Dorota Mateusiak – Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kłodzku, Katarzyna Mróz – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradców Rolniczych w Kłodzku, Julita  Lisowska – Kierownik Państwowej Inspekcji Roślin i Nasiennictwa/ Oddział Kłodzko, Mieczysław Krawczyk – Kierownik Placówki Terenowej  KRUS w Bystrzycy Kłodzkiej, Józef Kochniarczyk – Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie, Jarosław Surówka – Prezes Fundacji Rozwoju Regionalnego PROGRES oraz Prezes Bystrzyckiego Centrum Zdrowia, Antoni Muskała –Przewodniczący Rady Powiatowej NSZZ RI Solidarność.

Podczas spotkania uhonorowane zostały osoby działające na rzecz samorządu rolniczego oraz te które uczestniczyły w tworzeniu izb rolniczych.

Złotą odznaką Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla samorządu rolniczego” został uhonorowany Pan Stanisław Longawa, Pan Marian Onak oraz Pan Piotr Jasiński, srebrną – Pan Jan Honkisz, Pan Jerzy Kyś oraz Stanisław Rudnik, który niestety nie mógł uczestniczyć w spotkaniu – odznaczenie odebrała córka Pani Brygida Laprus.

Informację z działalności Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej przekazał Pan Paweł Mazur – Członek Zarządu DIR. Kierownicy jednostek działających na rzecz rolnictwa w powiecie kłodzkim przedstawili aktualną sytuację w rolnictwie oraz poinformowali zebranych o podejmowanych działaniach w obszarze rolnictwa.

Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Kłodzku Pan Leszek Bobula podsumował działalność Rady w 2019 roku oraz podziękował wszystkim kierownikom jednostek działających na rzecz rolnictwa za dotychczasową współpracę z Dolnośląską Izbą Rolniczą.

Marzena, Maria, Klaudiusz