Uroczyste posiedzenie Rady DIR w Świdnicy

17 grudnia w Restauracji „Kryształowa” w Świdnicy, odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Świdnickiego. W posiedzeniu uczestniczyli: Pani Teresa Mazurek Wójt Gminy Świdnica, Pan Stanisław Leń Wójt Gminy Marcinowice, Pan Marian Dembiński Przewodniczący Rady Wojewódzkiej NSZZ RI Solidarność, Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Pan Mariusz Hydzik i członkowie Rady.

W pierwszej części zebrani dyskutowali z Panią Wójt na tematy związane ze współpracą z gminami. Pan Marian Dembiński Przewodniczący Rady Wojewódzkiej NSZZ RI Solidarność wyraził nadzieję zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi organizacjami na rzecz wspierania działań służących poprawie sytuacji w dziedzinie rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego. Poruszono również problemy dot. programu usuwania folii rolniczej prowadzonego przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W niektórych gminach zakończono zbieranie informacji od rolników o zgromadzonych w ich gospodarstwach odpadach z tworzyw sztucznych. Rozmawiano o problemach bezumownego użytkowania przez Spółki gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa na terenie powiatu świdnickiego. Ponadto dyskutowano na temat zmiany zapisów kryterium punktu 6 przetargów ofertowych, który będzie uzgadniany z terenową Radą Społeczną na rok 2020. Podczas spotkania poruszono również problem ASF oraz suszy, która dotknęła niemal cały kraj. Uzgodniono, że szczegółowo tymi problemami Rada Powiatowa DIR Świdnica zajmie się podczas prac Rady na posiedzeniach w 2020 roku. Spotkanie było też okazją do podsumowania dotychczasowej pracy Rady w 2019 roku.

Wigilijne Spotkanie Rady Powiatowej DIR powiatu świdnickiego zakończono wzajemnymi życzeniami świątecznymi i wspólnym poczęstunkiem.

Sporządził: Krzysztof Balant

Viktoryn, Helmut