Posiedzenie Rad Powiatowych DIR Powiatu Milickiego i Trzebnickiego

Dnia 24 stycznia 2020 roku odbyło się wspólne posiedzenie Rad Powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Milickiego i Trzebnickiego, którego gośćmi byli przedstawiciele lokalnego samorządu: Pan Sławomir Strzelecki- Starosta Milicki oraz Pan Piotr Lech-Burmistrz Milicza wraz ze swoim zastępcą- Panem Łukaszem Rokitą. Gościem specjalnym posiedzenia Rad był Pan Stanisław Kuśnierz, któremu zgromadzeni mieli możliwość podziękowania za 25 lat pracy na rzecz rolników i rolnictwa.  Pan Stanisław Kuśnierz zadeklarował, iż pomimo zakończenia pracy w Izbie będzie nadal aktywnie działał na rzecz mieszkańców jako Wiceprzewodniczący Rady Gminy Milicz. Pan Ryszard Borys- Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej wraz z Przewodniczącymi Rad uhonorowali Pana Stanisława Kuśnierza srebrnym medalem Zasłużony dla samorządu rolniczego, przyznanym przez kapitułę Krajowej Rady Izb Rolniczych na wniosek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Pan Józef Witek, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Miliczu omówił zagrożenia związane z wirusem ASF oraz wskazał działania podejmowane w ramach działań zapobiegawczych. Wskazał na potrzebę znacznego zwiększenia odstrzału dzików, gdyż to jest podstawowy sposób ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa.

Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Powiatu Milickiego Pan Zdzisław Kanas oraz Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Powiatu Trzebnickiego Pan Henryk Kowalik omówili z członkami Rad zagadnienia do planu pracy na bieżący rok oraz ustalili kluczowe działania, które Rady będą w tym roku realizowały.

Czesław, Agnieszka