Jubileusz KGW i Zespołu „JASKIER” z Ołdrzychowic Kłodzkich

W minioną sobotę odbył Jubileusz 60 – lecia działalności KGW oraz 20 – lecia Zespołu „JASKIER” z Ołdrzychowic Kłodzkich. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. w Kościele Parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Następnie w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko na Gości czekała wystawa zdjęć, ksiąg pamiątkowych oraz nagród przedstawiająca historię i tradycję Koła oraz Zespołu. Oficjalne powitanie rozpoczęło się od występu Jubilatów. Spotkanie było okazją do wspaniałych podziękowań, życzeń oraz gratulacji składanych przez wszystkich zaproszonych Gości.
Podczas tej wspaniałej uroczystości medalem Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Za wieloletnie kultywowanie tradycji ludowych na Dolnym Śląsku” zostały uhonorowane: Pani Janina Bąk, Pani Leonarda Olkiewicz, Pani Władysława Jagniątkowska, Pani Helena Sobczak, Pani Helena Trejderowska, Pani Jadwiga Sobów, Pani Maria Wiśniewska, Pani Iwona Walczak oraz Pani Jolanta Emerle. Medale wręczyli: Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Kłodzku Pan Leszek Bobula oraz Pani Elżbieta Ulatowska Przewodnicząca Komisji Budżetowej DIR.
Po okolicznościowych przemówieniach oraz złożonych życzeniach rozpoczęło się wspólne biesiadowanie.

Czesław, Agnieszka