Szkolenie dla producentów rolnych w Oławie

 

„Kluczowe aspekty wprowadzania do praktyki rolniczej dyrektywy azotanowej w warunkach deficytu wody oraz ekstremalnych temperatur powietrza”, to temat szkolenia zorganizowanego przez Radę Powiatu Oławskiego Dolnośląskiej Izby Rolniczej dla producentów rolnych, które odbyło się w dniu 18 lutego 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Oławie.
Przybyłych na szkolenie przywitał Wiceprezes Zarządu DIR Ryszard Borys.
Dr inż. Ryszard Bandurowski przedstawił prezentację zawierającą informacje dotyczące ograniczenia efektu cieplarnianego i aktywność w rolnictwie, przykładów budowania schematów nawożenia roślin w warunkach deficytów wody w glebie i wysokich temperatur , sposobów ograniczenia nawożenia mineralnego, specyfiki nawożenia azotem, sposobów zwiększania pojemności wodnej gleb, wielkości kompleksu sorpcyjnego, ograniczania negatywnej presji środowiskowej konwencjonalnymi formami nawozów oraz odbudowy próchnicy metodami biologicznymi.
System ubezpieczeń rolnych realizowanych w ramach Związku Wzajemności Członkowskiej „Wieś dolnośląska” zaprezentowali Franciszek Baranowski Pełnomocnik Zarządu DIR ds. współpracy z TUW oraz Mirosław Engiel z TUW. Na zakończenie prezentację ,,Naturalne technologie w służbie nowoczesnego rolnictwa’’ przedstawił Michał Morelowski z Dolnośląskiego Centrum Mikroorganizmów. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym szkolenie i dzielenia się własnymi uwagami.

 

Informacje kwartalne

Na wsi coraz więcej niepewności...

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Walentyna, Krzysztof