Zawieszenie działania Rad Społecznych działających przy KOWR

W związku z ogłoszeniem na obszarze Polski stanu zagrożenia epidemicznego oraz mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo przedstawicieli organizacji rolniczych – członków Rady Społecznej i pracowników KOWR w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19), Dyrektor Generalny KOWR w Warszawie zawiesił do odwołania, czynności związane z organizacją i funkcjonowaniem Rad Społecznych działających przy oddziałach terenowych oraz Dyrektorze Generalnym KOWR. Tym samym Dyrektor Generalny KOWR zawiesił do odwołania obowiązki konsultowania spraw dotyczących sposobu gospodarowania Zasobem WRSP  zawarte w Zarządzeniach i wytycznych Dyrektora Generalnego KOWR.

Przypominamy , że dotychczas Rada Społeczna opiniowała:

1. Zamiar przeznaczenia do dzierżawy nieruchomości rolnej niezabudowanej większej niż 150% średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w danym województwie (25,65 ha). Średnia pow. Gospodarstwa w woj. dolnośląskim za rok 2019 wynosi 17,10 ha.
  2. Zamiar przeznaczenia do dzierżawy rolnej zabudowanej przekraczającej trzykrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, wg danych ARiMR (51,6 ha).
  3. Opiniowanie wniosków o sprzedaż nieruchomości rolnych powyżej 2 ha.

Mark, Jarosław