VII Sudecki Pokaz Polowy

25 czerwca w Kudowie – Zdroju na terenie gospodarstwa Pana Łukasza Kowalskiego delegata Rady Powiatowej DIR w Kłodzku odbył się pokaz polowy zbioru zielonek. W pokazie uczestniczyli rolnicy, hodowcy z terenu województwa dolnośląskiego oraz przedstawiciele instytucji około rolniczych.

Wśród gości obecni byli miedzy innymi: Pani Aneta Potoczna- Burmistrz Kudowy – Zdroju, Pani Ewa Pawelec – Dyrektor Oddziału Regionalnego  KRUS we Wrocławiu, Pani Urszula Ganczarek – Z-ca Dyrektora KOWR we Wrocławiu, Pani Dorota Mateusiak – Kierownik Biura Powiatowego  ARiMR, Pani Katarzyna Mróz- Kierownik PZDR, Pani Beata Mucha – Kierownik KRUS w Wałbrzychu, Pan  Szymon Tracz – Reprezentujący Firmę AGRO MAT,  Pan Kochniarczyk Józef – Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie, Pani Bożena Kończak – Przewodnicząca RP DIR w Kamiennej Górze oraz Pan Skotnicki Wiktor – Przewodniczący RP DIR w Ząbkowicach Śląskich.

Po wystąpieniach zaproszonych Gości nastąpił pokaz maszyn w którym zaprezentowano:

– Ciągnik KUBOTA – M7173 + Prasa rolująca zmienno-komorowa

– Ciągnik KUBOTA – M115GXS lll + zgrabiarka 2 karuzelowa KUBOTA- EVO

– Ciągnik KUBOTA – M5111 + kosiarka dyskowa KUBOTA – DM 1024

– Ciągnik KUBOTA – M4072 + przetrząsacz KUBOTA – TE4052

Specjaliści produktowi z firmy Kubota służyli radą i wiedzą w zakresie użytkowania prezentowanych maszyn.

W trakcie pokazu przeprowadzony został konkurs dot. bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym zorganizowany przez PT KRUS w Wałbrzychu. Nagrody wręczone zostały przez Panią Ewę Pawelec Dyrektora OR KRUS we Wrocławiu.

Pokaz był również okazją do przedstawienia bieżących informacji oraz podejmowanych działań przez instytucje okołorolnicze.

Dzięki fachowej wiedzy prowadzących, a także sprzyjającej temu pogodzie tegoroczny pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród rolników.

Na wsi coraz więcej niepewności...

CHF / PLN 4,1989 +0,00% [21:59]

Malwina, Odon