Terenowa Rada Społeczna przy Dyrektorze OT KOWR we Wrocławiu

Na podstawie zarządzenia Dyrektora Generalnego KOWR z dnia 15.03.2018r. w Oddziałach Terenowych zostały powołane do życia Rady Społeczne. Kadencja Rady Społecznej trwa 2 lata.

Do zadań Rady Społecznej należy w szczególności:

• opiniowanie wniosków Dyrektora w sprawach dotyczących zagospodarowania nieruchomości rolnych Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa (dalej: Zasobu WRSP);
  • zgłaszanie do Dyrektora wniosków dotyczących sposobu zagospodarowania nieruchomości rolnych Zasobu WRSP.

Wnioski i opinie wymagają formy pisemnej.

Przed każdym posiedzeniem Rady Społecznej Biuro Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu, m.in. za pośrednictwem Delegatów i pracowników Biur Terenowych zbiera zagadnienia, tematy  i pytania nurtujące rolników, dotyczące gospodarowania nieruchomościami przez KOWR, tak  aby przedstawiciele DIR mogli zgłosić je Dyrektorowi OT na najbliższym posiedzeniu Rady Społecznej. W miarę możliwości prosimy, aby w zgłaszanych sprawach podawać wszystkie dostępne informacje np. o nieruchomości, użytkowniku, dzierżawcy, przetargu itp. Pozwoli to uniknąć sytuacji której kierownictwo KOWR nie odniesie  się do części pytań zgłoszonych przez rolników argumentując to tym, że są one zbyt ogólne  oraz że KOWR może się odnieść, ale tylko w sytuacji jeżeli zostaną Krajowemu Ośrodkowi podane konkretne przypadki.

Czesław, Agnieszka