Posiedzenie Rady DIR w Oławie

W dniu 30 lipca 2020 roku w Biurze Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Oławskiego odbyło się posiedzenie Rady.

 

 

 

Pierwszy temat dotyczył gospodarowania zasobami przez Wody Polskie. Szczególnie dotyczyło to zaniedbania o Kanały – Zakrzowski, Kotowicki oraz Siedlecki, które są: niedrożne, zamulone oraz zarośnięte. Zniszczone są oskarpowania a także jest wykonanych tam przez bobry kilka tam. Wały na rzekach Odra i Oława nie są koszone, w niektórych miejscach widoczne są uszkodzenia spowodowane najprawdopodobniej przez bobry.
Następnym temat dotyczył gruntów administrowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu. Grunty, które nie znalazły od kilku lat użytkownika a sąsiadujące z działkami innych rolników rozsiewają chwasty, z którymi trudno sobie poradzić. Członkowie Rady Powiatowej zastanawiali się także nad badaniem opryskiwaczy wobec nowych przepisów wchodzących w 2021 roku, ponieważ nowe zasady wprowadzają innowacyjną technologię badań do której musi być dostosowany stosowny sprzęt przy ich badaniu. Fakt ten generuje dodatkowy koszt zakupu tych urządzeń w Firmach, które podejmą się badań opryskiwaczy.
Na posiedzeniu oceniono także sprawę dotacji związanych z nawadnianiem gospodarstw. Stwierdzono, że niedostosowane przepisy prawne sprawiły, iż niewielu rolników skorzystało z tej formy pomocy. Poruszono też powracający temat pobierania opłat od nasion przez tzw. Agencję Nasienną. W sprawach istotnych zostaną wystosowane wnioski o zajęcie się poruszanymi tematami.

 

Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Gerard, Teodor