Spotkanie z pszczelarzami

W dniu 14 września br. w siedzibie Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli związków i zrzeszeń pszczelarskich z terenu Dolnego Śląska z Posłem na Sejm RP Panem Jackiem Protasiewiczem. Izbę reprezentował  Wiceprezes Zarządu Pan Ryszard Borys.

W trakcie spotkania  poruszono szereg  tematów i zagadnień, które w opinii przedstawicieli branży pszczelarskiej  utrudniają  prowadzenie działalności.  Przede wszystkim pszczelarze widzą konieczność uchwalenia ustawy regulującej  działanie całej branży. Jako pierwszy krok postulują wpisanie pszczół do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Ponadto przedstawiciele pszczelarzy  wskazali na konieczność  kontynuacji przez WFOŚiGW we Wrocławiu programu pomocowego, który był dla nich istotną formą pomocy. Poseł Jacek Protasiewicz oraz Wiceprezes Ryszard Borys  podziękowali za inicjatywę zorganizowania takiego spotkania  i zapewnili zebranych o wspieraniu ich wysiłków w rozwiązywaniu problemów środowiska pszczelarzy.

Marzena, Maria, Klaudiusz