Dolnośląskie Święto Zbóż w Borku Strzelińskim

W dniu 27 września 2020 r. w Borku Strzelińskim odbyło się Dolnośląskie Święto Zbóż, które towarzyszyło Dolnośląskiemu Dziękczynieniu za Plony. Obie imprezy zorganizowano na terenie pięknego zespołu parkowo – pałacowego, położonego w gminie Borów, 30 km od Wrocławia.

Podczas imprezy Dolnośląska Izba Rolnicza zorganizowała stoisko wystawiennicze, na którym promowała wśród konsumentów produkty z polskich zbóż. Była to znakomita okazja by szerzyć wśród gości wiedzę na temat walorów spożycia ziarna zbóż i jego przetworów oraz zachęcać do zwiększenia ich spożycia w codziennej diecie. Goście Dolnośląskiego Święta Zbóż w Borku Strzelińskim mieli również możliwość degustacji produktów i potraw z ziarna zbóż i przetworów zbożowych. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających imprezę gości cieszyły się materiały reklamowo – promocyjne. Oprawę muzyczno- artystyczną imprezy tworzyły zespoły kultywujące muzykę ludową i rozrywkową.  Swój repertuar przedstawił Zespół Ludowy ,,Złotokłose’’ z Kondratowic oraz miejscowe trio pod wodzą akordeonisty Zbigniewa Korpowskiego, porywając gości do wspólnej zabawy. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć zabaw i konkursów dla najmłodszych. Zorganizowano zabawy z chustą Klanzy, skręcanie baloników w zwierzątka, duże bańki mydlane, zabawy animacyjne: wyścigi, tor przeszkód, zajęcia sprawnościowe oraz konkurs pt. „Nakarm kurkę’’ Dla dorosłych przygotowano konkurs ze znajomości gatunków zbóż. Zwycięzcy konkursów otrzymywali nagrody sfinansowane ze środków „Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych’’. Najmłodsi mogli wygrać laminator, składaną lampkę biurową i skarbonkę. Nagrodami dla dorosłych był zestaw garnków Ambition, Lunchbox i toster. Oprócz tego każdy z laureatów otrzymał ramkę na zdjęcie.

Z ankiet, jakie podczas imprezy w Borku Strzelińskim przeprowadziły Hostessy wynika, że wszystkim naszym gościom Dolnośląskie Święto Zbóż bardzo się podobało. Dziękujemy za wspólną zabawę na Dolnośląskim Święcie Zbóż w Borku Strzelińskim!

Aniela, Jan