Dolnośląskie Święto Zbóż

Dolnośląskie Święto Zbóż, finansowane z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych zagościło tym razem w sobotę 3 października w Pisarzowicach koło Lubania. Gospodarzem terenu, na którym zorganizowano imprezę, była firma „Agro-Farm” w Pisarzowicach, na której polach powstał niezwykły labirynt kukurydzy.

 

Jest on jednym z największych w Europie, bo zajmuje powierzchnię około 3 ha, a powstał z okazji 25- lecia uprawy kukurydzy w gospodarstwie Leszka Grali, Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu. Podczas Dolnośląskiego Święta Zbóż w Pisarzowicach zaplanowano moc atrakcji. Dolnośląska Izba Rolnicza zorganizowała stoisko wystawiennicze, na którym wśród konsumentów promowano produkty z polskich zbóż i wiedzę na temat dobroczynnych walorów spożycia ziarna zbóż i jego przetworów. Podczas imprezy zachęcano do zwiększenia jego udziału w codziennej diecie. Goście mieli też możliwość degustacji chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, ciast, pierogów i innych produktów i potraw z ziarna zbóż i przetworów zbożowych. Tradycyjnie już dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających imprezę gości cieszyły się materiały reklamowo – promocyjne. Gościom czas uprzyjemniały zespoły ludowe z Żeliszowa i „Perła” z Przybyłowic. Swój przebojowy repertuar przedstawił również Roman Matecha. Podczas Dolnośląskiego Święta Zbóż w Pisarzowicach przeprowadzono konkursy dla dzieci i dorosłych, jak również liczne gry i zabawy dla najmłodszych: zabawy z chustą Klanzy, skręcanie baloników w zwierzątka, duże bańki mydlane, zabawy animacyjne takie jak wyścigi, tor przeszkód, zajęcia sprawnościowe oraz konkurs pt. „Nakarm kurkę’’ Dorośli mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę w rozpoznawaniu nasion gatunków zbóż. Zwycięzcy konkursów otrzymywali atrakcyjne nagrody sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych’’. Wśród licznie przybyłych gości Dolnośląskiego Święta Zbóż przeprowadzono badanie ankietowe. Wszyscy bardzo pozytywnie wyrazili się o zorganizowanej w tej formie imprezie, wyrażając nadzieję, że w przyszłości Święto znów zagości w Pisarzowicach.

Słowa prezesa

Na wsi coraz więcej niepewności...

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Lucjan, Ewaryst