Aplikacja Zgłoś Dzika

„Tygodnik Poradnik Rolniczy” przygotował aplikację „Zgłoś Dzika” na smartfony. Służy ona do zgłaszania szczątków padłych dzików. Informacje te wraz z dokładną lokalizacją trafiać będą do Powiatowych Inspektoratów Weterynarii.

W aplikacji wystarczy zrobić zdjęcie dzika, wybrać właściwy Powiatowy Inspektorat Weterynarii, aby wraz z lokalizacją trafił on do kompetentnych służb. Dzięki temu będą one mogły w krótkim czasie ustalić czy dzik padł na ASF i usunąć jego szczątki. Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play.

Każdy kto zainstaluje aplikację na swoim telefonie będzie mógł wysłać informację o szczątkach dzika padłego na ASF wraz z ich zdjęciem. Wierzymy, że aplikacja Zgłoś Dzika przyczyni się do szybszego rozwiązania problemu ASF w polskich lasach i gospodarstwach zajmujących się produkcją trzody chlewnej, a przede wszystkim pozwoli zmniejszyć straty rolników oraz całej gospodarki.

Aplikację można pobrać tu:

Ludwik, Piotr