Konkursy Bożonarodzeniowe

Rada Powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Lubinie ufundowała nagrody w konkursach Bożonarodzeniowych. Celem konkursów była popularyzacja przygotowania tradycyjnych kartek i ozdób świątecznych, rozwijanie wrażliwości artystycznej i kreatywności, a także aktywizacja mieszkańców poszczególnych gmin.

W ogłoszonym przez Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie konkursie na Najładniejszą kartkę Świąteczną nagrodę otrzymał Kajetan Paszkowiak uczeń szkoły podstawowej w Ścinawie. W Centrum Kultury w Rudnej realizowany był konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową, w którym nagrodzona została praca wykonana przez Marię Mały z Chobieni w kategorii 3 – 6 lat. W gminie Lubin w konkursie na Kartkę świąteczną nagrody przyznano za kartki wykonane przez Szymona Kołodziejczyka w kategorii Dzieci oraz Janinę Mucha w kategorii Dorośli.

Ze względu na pandemię konkursy te były przeprowadzone online. Nagrody wręczane były indywidualnie przez członków Rady Powiatowej DIR Powiatu Lubińskiego: Franciszka Lesickiego Przewodniczącego Rady Powiatowej oraz delegatów Wojciecha Osiadacza i Andrzeja Rodewald.

Nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów

Irena Danieluk

Marzena, Maria, Klaudiusz