Szkolenie dla rolników pt. „Ubój zwierząt poza rzeźnią na użytek własny”

11 czerwca 2021 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski odbyło się szkolenie dla rolników pt. „Ubój zwierząt poza rzeźnią na użytek własny” zorganizowane przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lwówku Śląskim we współpracy z Biurem Terenowym Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Uboczu.

Szkolenie merytoryczne prowadził Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lwówku Śląskim Ireneusz Hołoga a przygotowywane było od kilku miesięcy, organizatorzy musieli poczekać na dogodny moment, w szczególności na zmniejszenie obostrzeń związanych z pandemią COVID – 19.

W szkoleniu uczestniczyli rolnicy powiatu lwóweckiego którzy zostali przez dr Hołogę szczegółowo poinformowani o zasadach przeprowadzania uboju zwierząt, standardach jakie powinny być spełniane przy dokonywania uboju zwierząt w własnym gospodarstwie oraz regulacjach prawnych w tym zakresie. Dr Hołoga przekazał również rolnikom przygotowane wcześniej informatory jako swego rodzaju kompendium wiedzy w zakresie uboju zwierząt, a na koniec zainicjował otwartą dyskusję na temat nie tylko uboju ale ogólnie realiów prowadzenia gospodarstwa hodowlanego. Po merytorycznej dyskusji dr Hołoga podziękował przybyłym rolnikom za udział w szkoleniu i zadeklarował gotowość do dalszej współpracy ze środowiskiem rolniczym powiatu lwóweckiego.

Organizatorzy dziękują Pani Burmistrz Marioli Szczęsnej za udostępnienie Sali konferencyjnej oraz pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski za bardzo wydatną  i efektywną pomoc w kwestiach technicznych.

Jerzy, Wojciech, Idzi