Szkolenie dla rolników pt. „Ubój zwierząt poza rzeźnią na użytek własny”

11 czerwca 2021 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski odbyło się szkolenie dla rolników pt. „Ubój zwierząt poza rzeźnią na użytek własny” zorganizowane przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lwówku Śląskim we współpracy z Biurem Terenowym Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Uboczu.

 

Szkolenie merytoryczne prowadził Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lwówku Śląskim Ireneusz Hołoga a przygotowywane było od kilku miesięcy, organizatorzy musieli poczekać na dogodny moment, w szczególności na zmniejszenie obostrzeń związanych z pandemią COVID – 19.

W szkoleniu uczestniczyli rolnicy powiatu lwóweckiego którzy zostali przez dr Hołogę szczegółowo poinformowani o zasadach przeprowadzania uboju zwierząt, standardach jakie powinny być spełniane przy dokonywania uboju zwierząt w własnym gospodarstwie oraz regulacjach prawnych w tym zakresie. Dr Hołoga przekazał również rolnikom przygotowane wcześniej informatory jako swego rodzaju kompendium wiedzy w zakresie uboju zwierząt, a na koniec zainicjował otwartą dyskusję na temat nie tylko uboju ale ogólnie realiów prowadzenia gospodarstwa hodowlanego. Po merytorycznej dyskusji dr Hołoga podziękował przybyłym rolnikom za udział w szkoleniu i zadeklarował gotowość do dalszej współpracy ze środowiskiem rolniczym powiatu lwóweckiego.

Organizatorzy dziękują Pani Burmistrz Marioli Szczęsnej za udostępnienie Sali konferencyjnej oraz pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski za bardzo wydatną  i efektywną pomoc w kwestiach technicznych.

 

Informacje kwartalne

Na wsi coraz więcej niepewności...

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Daria, Wilhelmina