Posiedzenie Rad Powiatowych DIR Powiatów Bolesławickiego i Lwóweckiego

8 lipca w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz odbyło się wspólne posiedzenie Rad Powiatowych DIR powiatów bolesławieckiego i lwóweckiego. W spotkaniu oprócz delegatów Rad Powiatowych wzięli udział nowo wybrani Prezes i Wiceprezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Panowie Ryszard Borys i Waldemar Jankowski. Wśród zaproszonych Gości znaleźli się: Dyrektor OR Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pani Magdalena Salińska, Dyrektor OR Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we  Wrocławiu Pani Ewa Pawelec, Powiatowy Lekarz Weterynarii Pan Ireneusz Hołoga wraz z zastępcą Panią Patrycją Rybczak, szef sekcji zamiejscowej KOWR w Rakowicach Wielkich Pan Mariusz Garbera oraz przedstawiciel lokalnego środowiska pszczelarzy Pan Andrzej Wilk.

Spotkanie otworzył gospodarz miejsca spotkania, zastępca Burmistrza Pan Adam Skrzydłowski, który złożył podziękowania za współpracę i wsparcie w obszarach dotyczących tematów rolnictwa. Wyraził zadowolenie z faktu, iż Rady Powiatowe zdecydowały o zorganizowaniu spotkania w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz.

Następnie przyjęto i realizowano porządek obrad w ramach którego omówiono tematy dot. m. in. „Zielonego ładu” – założeń programu ze szczególnym uwzględnieniem omówienia jego wpływu na sytuację w rolnictwie, dopłat bezpośrednich i ekologicznych, aktualnej sytuacji dot. ASF, rozdysponowania gruntów z KOWR, spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych rolników, a także aktualnej sytuacji środowiska pszczelarzy.

Spotkanie przyczyniło się do dalszej wzajemnej współpracy między instytucjami dla dobra i potrzeb dolnośląskiego rolnictwa.

Mark, Jarosław