Posiedzenie Rady Powiatowej DIR w Oławie

Dnia 21 lipca 2021 roku odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Oławskiego. Głównymi tematami posiedzenia były sprawy związane z gospodarowaniem Wód Polskich na głównych ciekach wodnych oraz zagospodarowaniem odpadów foliowych w rolnictwie w powiecie oławskim. W posiedzeniu uczestniczyła Pani Kaludia Kutera – Kierownik PGW WPNN Oława.

Posiedzenie otworzył Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Powiatu oławskiego a jednocześnie Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej – Pan Ryszard Borys. Po powitaniu przybyłych na spotkanie oddał głos PGW NP NN Oława – Pani Klaudii Kutera, która poinformowała zebranych  o strukturze zatrudnienia a także pracy na ciekach wodnych w ubiegłym roku i obecnym. Poinformowała również, że  sprawy związane z wcześniejszymi zgłoszeniami dotyczącymi Kanałów Wodnych zostaną zrealizowane w przyszłym roku. W swojej wypowiedzi odniosła się też do poruszanych tematów twierdząc, że na bieżąco są realizowane nieodzowne drobne sprawy takie jak m.in. likwidacja ubytków wałach po norach lisich i bobrów. Pani Kutera przedstawiła również plan pracy do końca tego roku i na  przyszły rok.

Następnie Przewodniczący Rady Powiatowej odczytał wysłane do wszystkich gmin pismo od przedstawiciela odbierającego odpady foliowe, rozwiązujące problem związany z ich odbiorem. Problemem w tym zakresie okazała się sprawa braku osoby we wsi, która zorganizowałaby taki odbiór.

Prezes DIR Ryszard Borys przekazał informację o nowym składzie Zarządu i o jego aktualnej pracy.

W wyniku dyskusji zgłoszono wiele wniosków – między innymi do dofinansowania ze środków Państwa do budowy urządzeń nawadniających i innych urządzeń wodnych zatrzymujących wodę opadową. Szczególną uwagę podczas dyskusji na ten temat budziła sprawa zbyt długiego oczekiwania na załatwienie formalności związanych z pozyskaniem pozwolenia Wodno – Prawnego pozwalającego na wykonanie założonego zadania.

Podczas posiedzenia Członkowie Rady Powiatowej DIR Powiatu Oławskiego, składali gratulacje i życzenia Ryszardowi Borysowi z okazji wyboru na Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Czesław, Agnieszka