Dożynki Gminne w Ciepłowodach z poświęceniem sztandaru Sołtysów

29 sierpnia w Ciepłowodach odbyło się gminne święto plonów oraz uroczyste poświęcenie sztandaru Sołtysów Gminy Ciepłowody. Uroczystości rozpoczęły się od mszy dziękczynnej w Kościele NMP w Ciepłowodach, gdzie również poświęcono sztandar sołectw.

Następnie korowód dożynkowy przeszedł na teren rekreacyjny przy ciepłowodzkich stawach. Uroczystego otwarcia dożynek dokonał Łukasz Białkowski – Wójt Gminy dziękując rolnikom za tegoroczne plony.
Wśród zaproszonych Gości udział w uroczystości wzięli: Ryszard Borys – Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Wiktor Skotnicki – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR, Waldemar Wieja – Wicestarosta Powiatu Ząbkowickiego, Grażyna Sobór – Kierownik PT KRUS w Ząbkowicach Śląskich a także radni powiatowi i gminni.
Nie zabrakło pocztu sztandarowego Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Ząbkowickiego w skład którego weszli delegaci: Szymon Semczuk i Wojciech Bieruta oraz Andrzej Piękoś.
Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Ryszard Borys oraz Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich Wiktor Skotnicki złożyli na ręce Wójta Gminy Ciepłowody Łukasza Białkowskiego gratulacje z okazji nadania sztandaru Sołtysów Gminy Ciepłowody.
Dożynki były doskonała okazją do uhonorowania srebrnym odznaczeniem Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla samorządu Rolniczego” dwóch sołtysów: Teodozji Ułan – sołtysa wsi Targowica oraz Józefa Białkowskiego – sołtysa wsi Jakubów. Odznaczenia oraz gratulacje zostały wręczone przez Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Ryszarda Borysa oraz Przewodniczącego Rady Powiatowej DIR Wiktora Skotnickiego.
Podczas tegorocznych dożynek odbyły się również występy zespołów: „Ciepłowodzianki”, orkiestry górniczej ze Złotego Stoku a także zespołu „Mojęcice” z Wołowa. Gwiazdą wieczoru był zespół INO ROS.
Katarzyna Wróbel, BT DIR w Ząbkowicach Śląskich

Mark, Jarosław