Nowoczesne technologie na polskim  rynku w zakresie uzdatniania wody pitnej oraz dezynfekcji

W dniu dzisiejszym odbyło się w siedzibie Izby spotkanie z przedstawicielami firmy European Hygiene Tech AS, dzięki współpracy Pana Ryszarda Borysa Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej z Panem Zbigniewem Ładzińskim Prezesem Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Izby: Wiceprezes Waldemar Jankowski, Przewodniczący RP Pan Wiktor Skotnicki oraz hodowcy.

Firma produkuje środki, wg technologii powstałych min. we współpracy z NASA.  Proponowane rozwiązania mają olbrzymie zastosowanie w rolnictwie, branży spożywczej, w medycynie i innych gałęziach gospodarki. W zakresie rolnictwa technologia ta ma duże znaczenie głównie dla hodowców oraz podczas przechowywania płodów rolnych (wydłuża możliwy okres przechowywania). Produkty działają z ogromną skutecznością bakterio i grzybobójczo. Wystarczy go zastosować raz, a dodatkowo może być stosowany w trakcie chowu, gdyż jest produktem ekologicznym.  Stosowany do odkażania pozwala na stosowanie w trakcie produkcji bez konieczności planowania przerwy na odparowanie. Stosowanie tej technologii pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności w ramach prowadzonych działań. Nie ma na rynku innego produktu, który stosowany w tak małym stężeniu jest skuteczny. Przy stężeniu 500 ppm czas 100% dezynfekcji wynosi 30 sekund. Przykładowo przy stężeniu 5 ppm utrzymywanym w systemie nawadniania w hodowli kurcząt powoduje, iż woda jest stale czysta, dzięki czemu stan zdrowia kurcząt bardzo się poprawia i obserwuje się dużo niższą śmiertelność kurcząt. Produkt jest stosowany we wszystkich prowadzonych hodowlach. Charakteryzuje się dużą skutecznością, ponieważ środek stosowany w dezynfekcji, dzięki postaci gazowej wniknie wszędzie.

Zalety produktu, wskazywane przez firmę:

• Redukcja dodatkowych środków produkcji
  • Malejący odsetek śmiertelności
  • Poprawa zapachu w otoczeniu
  • Oszczędności
  • Łatwy w zastosowaniu dla każdego
  • Mniejsza korozyjność produktu.

W związku z dużym zainteresowaniem zasygnalizowanym zagadnieniem oraz szerokim zakresem zastosowania zorganizowane zostanie spotkanie dla szerszej grupy producentów rolnych.

BIURO DIR

Viktoryn, Helmut