Szkolenie dla rolników z powiatu lubińskiego

W dniach 21 i 23 września w siedzibie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Lubinie odbyły się szkolenia dla rolników z powiatu lubińskiego. W trakcie szkoleń Wiesława Bober Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformowała uczestników o aktualnej sytuacji epizootycznej w zakresie występowania Afrykańskiego Pomoru Świń na terenie powiatu oraz zmianach w przepisach dotyczących ochrony zwierząt. W trakcie szkolenia przypomniano hodowcom warunki bioasekuracji. Przedstawiono nowe wymagania jakie muszą spełnić, aby móc sprzedawać wyprodukowane zwierzęta. Do wymagań tych należą: ogrodzenie gospodarstwa (budynek mieszkalny może być wyłączony), dotyczy to budynków ze zwierzętami, do przechowywania paszy i słomy oraz sporządzenie planu bezpieczeństwa biologicznego, jest to wewnętrzny audyt spełnienia bioasekuracji. Po kontroli gospodarstwa przez lekarza i spełnieniu wymogów, gospodarstwo zostaje zatwierdzone. Gdy hodowca nie spełni tych wymagań będzie mógł produkować trzodę jedynie na własne potrzeby. Hodowcy na dostosowanie swoich gospodarstw do nowych przepisów mają czas do końca października.

Na szkolenia zaproszeni zostali także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, KRUS oraz BP ARiMR, którzy udzielili odpowiedzi na zadawane pytania.

W dniu 30 września odbędzie się kolejne (ostatnie) szkolenie, na którym producenci trzody chlewnej uzyskają informacje w zakresie ochrony przed ASF i na które zapraszamy zainteresowanych.

 

 

Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Jan, Bolesław