DIR na oficjalnych obchodach 25-lecia reaktywacji izb zorganizowanych w Warszawie

Uroczyste obchody Jubileuszu 125-lecia powstania pierwszej na ziemiach polskich izby rolniczej oraz 25-lecia reaktywacji izb rolniczych, zorganizowane przez Krajową Radę Izb Rolniczych, odbyły się w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli Prezydenta, Ministrów Rolnictwa z okresu obchodzonego jubileuszu, przedstawicieli instytucji współpracujących oraz liczne delegacje Izb Rolniczych z wszystkich województw. W wypowiedziach przemawiających poruszono wiele ważnych dla przyszłości rolnictwa zagadnień, wskazujących również istotne dla rolnictwa kierunki przyszłych działań. Spotkanie stworzyło możliwość dyskusji, wymiany doświadczeń oraz rozmów na temat nowych przedsięwzięć.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia za wybitne  zasługi dla rozwoju samorządu rolniczego w Polsce oraz  za działalność na rzecz rozwoju rolnictwa. Kapituła odznaczeń KRIR uhonorowała odznaką również przedstawiciela z Dolnego Śląska- Pana Ryszarda Borysa, Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym tak ważnym dla samorządu rolniczego spotkaniu.

Biuro DIR

Adolf, Tymon