Konkurs Zielony Powiat Kłodzki rozstrzygnięty !

30 września podczas Powiatowych obchodów Światowego Dnia Turystyki w Dom Krawca, Schneiderbaude rozstrzygnięty został konkurs 🌿”Zielony Powiat Kłodzki” 🌿na najlepiej funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne 2021 powiatu kłodzkiego. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Kłodzku – Powiat Kłodzki oraz Rada Powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Kłodzkiego.

Komisja w składzie:
Przewodnicząca komisji – Marlena Korczyńska – St. Inspektor Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kłodzku
Członek – Elżbieta Ulatowska – Przewodnicząca Komisji Budżetowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej
Członek – Katarzyna Wróbel – Biuro Terenowe Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kłodzku w dniach 6-8 września br. przeprowadziła ocenę gospodarstw zgłoszonych do konkursu „Zielony Powiat Kłodzki 2021” na najlepiej funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne 2021 powiatu kłodzkiego.
Komisja w powyższym składzie podsumowała wyniki konkursu i przyznała następujące lokaty:
I Miejsce – gospodarstwo agroturystyczne,
Dom pod Lawendowym Polem – Izabela Rojczyk – Wolibórz 50, Gmina Nowa Ruda,
IIMiejsce – gospodarstwo agroturystyczne ” U KASI” – Elżbieta i Adam Momot, Roszyce 22, Gmina Kłodzko,
III Miejsce- gospodarstwo agroturystyczne, Ranczo u Jana – Bożena i Jan Kluza, Goszów 23, Gmina Stronie Śląskie.

🏆 WYROŻNIENIE SPECJALNE Inwestycja Roku Turystyki Wiejskiej
2021 w powiecie kłodzkim dla gospodarstwa agroturystycznego ➡ Agrodomki z bali Konradów Anita i Konrad Kubisiak- Konradów 38, Gmina Lądek – Zdrój.

Za kreowanie wysokich standardów agroturystycznych na ziemi kłodzkiej WYROŻNIONO:
1. Gospodarstwo agroturystyczne, Trzy Morza – apartamenty pod Trójmorskim Wierchem -Dorota Don-Ratajska i Wawrzyniec Ratajski, Jodłów 3,
2. Gmina Międzylesie, Gospodarstwo agroturystyczne,
Agroturystyka na Piotrowickiej Przełęczy – Marzena i Teofil Trzaska
Piotrowice 1, Gmina Bystrzyca Kłodzka,
3. Gospodarstwo agroturystyczne Danielówka Agroturystyka – Katarzyna i Daniel Grzelakowie, Stronie Wieś 29, Gmina Stronie Śląskie,
4. Gospodarstwo agroturystyczne Agroturystyka „Nad Łąkami”– Anna Kucharska, Ruszowice 20 b, Gmina Kłodzko.

Nagrody dla laureatów zostały wręczone przez: Elżbietę Ulatowską – Przewodniczącą Komisji Budżetowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej,
Piotra Marchewkę Członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego,
Ryszarda Niebieszczańskiego Członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego oraz Roberta Dumę Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kłodzkiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności agroturystycznej !

Adolf, Tymon