ARiMR i DIR o rolnictwie w Reakcji 24 Radio Wrocław

W ramach piątkowej audycji radiowej  Pani Magdalena Salińska Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała najnowsze informacje  o nadchodzących wypłatach zaliczek do dopłat obszarowych a także o udziale w propagowaniu szczepień oraz innych świadczeniach dla KGW. Pan Paweł Hawrylewicz Kierownik Biura ds. Płatności Bezpośrednich w ARiMR zapowiedział zmiany w dopłatach, które nastąpią w przyszłym roku.

Pan Ryszard Borys Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej podkreślił jaką rolę pełnią Izby Rolnicze, poinformował również o obchodzonym w tym roku Jubileuszu 25-lecia Dolnośląskiej  Izby Rolniczej. Podkreślił znaczenie dobrej współpracy z instytucjami oraz pracy na rzecz rolników. Wspomniał o realizacji wniosków i postulatów jakie wnoszą w ich imieniu, o postulowaniu zmian w przepisach, opiniowaniu ustaw, wydawaniu stanowisk na potrzeby KOWR przy staraniu się rolników o grunty z zasobu krajowego.

Pan Dariusz Madejski Członek Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej przekazał informacje dotyczące potrzeby aktywizacji młodych rolników oraz dokonanie analizy przepisów dotyczących wsparcia młodych rolników jak również tworzenia propozycji rozwiązań ułatwiających osobom młodym rozpoczynanie i prowadzenie działalności rolniczej.

Link do programu:

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/112673/Doplaty-dla-rolnikow-dostep-do-ziemi-program-Mlody-Rolnik

 

Biuro DIR

 

 

 

 

 

Informacje kwartalne

Na wsi coraz więcej niepewności...

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Daria, Wilhelmina