Posiedzenie Rady Powiatowej DIR we Wrocławiu

Dnia 1 października 2021 r. odbyło się Posiedzenie Rady Powiatowej DIR Powiatu Wrocławskiego.

Okazją do zorganizowania wyjazdowego posiedzenia Rady  była konferencja ,,Współpraca samorządu terytorialnego i rolniczego w zakresie ochrony gruntów rolnych’’, która miała miejsce w Hotelu Bardo.

Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatowej Pana Waldemara Mazurka w posiedzeniu udział wzięli Przewodniczący Rad Powiatowych DIR: Powiatu  Ząbkowickiego Pan Wiktor Skotnicki,  Powiatu Dzierżoniowskiego Pan Piotr Rakoczy, który pełni również funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Dolnośląskiej Izby Rolniczej, oraz Powiatu Strzelińskiego Pan Marek Brusiło.

W trakcie obrad delegaci poruszyli wiele spraw dotyczących aktualnej sytuacji w rolnictwie. Duży niepokój wśród rolników aktualnie wzbudza sytuacja na rynku nawozów mineralnych. Oprócz dużych podwyżek cen odczuwalny jest brak ich podaży i niedobory w zaopatrzeniu lokalnych podmiotów zajmujących się ich dystrybucją. W opinii rolników tak nieproporcjonalnie wysokich i podwyżek cen nie można wytłumaczyć wzrostem cen gazu na rynkach światowych.

Ponadto delegaci dyskutowali o kolejnej wersji Planu Strategicznego WPR 2023-27, którego druga wersja uzupełniona o propozycje stawek płatności, była konsultowana do 15. września br.

Trwające żniwa kukurydziane były okazją do wymiany poglądów i ocen na temat funkcjonowania rynku zbóż i aktualnej sytuacji.

Z okazji Jubileuszu XXV- lecia samorządu rolniczego Pan Wiktor Skotnicki Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Powiatu Ząbkowickiego wręczył podziękowania za wieloletnią współpracę Panu Waldemarowi Mazurkowi oraz Panom Markowi Brusiło i Piotrowi Rakoczemu.

 

 

Informacje kwartalne

Na wsi coraz więcej niepewności...

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Lucjan, Ewaryst