Święto Polskich Zbóż w Trzebnicy

W dniu 9 października 2021 r. w Trzebnicy odbyło się Święto Polskich Zbóż, które towarzyszyło obchodom Jubileuszu 25-lecia Dolnośląskiej Izby Rolniczej połączonym z Dolnośląskim Dziękczynieniem za Plony. Wydarzenia te zorganizowano na terenie hotelu „Trzebnica” położonego w miejscowości Trzebnica, w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego kompleksu zdrojowego, w otoczeniu lasu bukowego i stawów, a to wszystko zlokalizowane zaledwie 15 minut drogi od Wrocławia.

Podczas Święta Polskich Zbóż w Trzebnicy, finansowanego z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, Dolnośląska Izba Rolnicza zorganizowała stoisko wystawiennicze, na którym promowała wśród konsumentów produkty z polskich zbóż i jego przetworów oraz zachęcała do zwiększenia ich spożycia w codziennej diecie. Była to znakomita okazja, by szerzyć wśród gości wiedzę na temat dobroczynnych skutków spożycia ziarna zbóż i przetworów zbożowych oraz promować ich niepowtarzalne walory smakowe i zdrowotne. Goście Święta Polskich Zbóż mieli również możliwość degustacji produktów oraz potraw przygotowanych z ziarna zbóż i przetworów zbożowych, w tym: chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, ciast i ciasteczek z ziarnami zbóż, pierogów, pszennej tortilli z dodatkami, makaronów przyrządzonych na różne sposoby (z pomidorami, z gulaszem). Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających imprezę gości cieszyły się materiały reklamowo – promocyjne. Oprawę muzyczno-artystyczną imprezy zapewniał Zespół Ludowy „Brzykowianie” z Brzykowa w powiecie trzebnickim porywając gości do wspólnej zabawy. Podczas Święta Polskich Zbóż w Trzebnicy przeprowadzono konkursy dla dzieci i dorosłych, jak również liczne gry i zabawy dla najmłodszych: skręcanie baloników w zwierzątka, duże bańki mydlane, zabawy animacyjne takie jak wyścigi, jak również zajęcia sprawnościowe oraz konkurs pt. „Nakarm kurkę’’. Dla dorosłych przygotowano konkurs ze znajomości gatunków zbóż. Zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody sfinansowane ze środków finansowych „Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych’’. Najmłodsi mogli wygrać: dmuchany puf dekoracyjny, latarenkę Led i butelkę termiczną „Smile” oraz dodatkowo kubek ceramiczny do każdego zestawu. Nagrodami dla dorosłych były: grill elektryczny „Hoffen”, czajnik „Ambition” i misa z akcesoriami „Smile”.

Wśród licznie przybyłych gości Święta Polskich Zbóż Hostessy przeprowadziły badanie ankietowe. Wszyscy bardzo pozytywnie wyrazili się o zorganizowanej w tej formie imprezie promującej wśród konsumentów spożycie produktów z ziarna polskich zbóż i przetworów zbożowych.

Informacje kwartalne

Na wsi coraz więcej niepewności...

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Daria, Wilhelmina