Posiedzenie Rady Powiatowej DIR w Zgorzelcu

Rada Powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Zgorzeleckiego obradowała dnia 4 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.  Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Pan Artur Bieliński, wyraził zadowolenie z dotychczasowej współpracy Samorządu Rolniczego z Samorządem Terytorialnym szczebla powiatowego na czele którego stoi. Ponadto w swym wystąpieniu zwrócił uwagę na zadania z jakim zmaga się obecnie Starostwo Powiatowe, przede wszystkim jest to coraz mniejszy budżet przy coraz większych wydatkach. Deklarował pełną pomoc i współpracę w sferach, które łączą rolnictwo z kompetencjami Starostwa. Przewodniczący Rady Powiatowej Pan Tadeusz Baranek podkreślił rolę bardzo dobrej współpracy pomiędzy instytucjami. Wskazał na kluczowe problemy rolnictwa.

Prezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Ryszard Borys przekazał informacje z  ostatnich miesięcy pracy Zarządu DIR. Między innymi zainicjował dyskusję na temat zasad przetargów ograniczonych na grunty z zasobu KOWR oraz wsłuchał się w głos Rady Powiatowej na temat miejscowych spraw do rozwiązania. Następnie głos zabrał Wiceprezes Zarządu DIR Pan Waldemar Jankowski.

Po wystąpieniu przedstawicieli Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej miała miejsce ceremonia wręczenia odznaczeń z okazji XXV-lecia Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Srebrnymi medalami „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” zostali uhonorowani: Pan Artur Bieliński – Starosta Powiatu Zgorzeleckiego, Pan Andrzej Winnicki – kierownik Powiatowego Zespołu Doradców Rolniczych w Zgorzelcu, Pan Leszek Romanowicz – delegat do Rady Powiatowej DIR Zgorzelec reprezentujący Gminę Sulików, Pan Stanisław Hrehorów delegat do Rady Powiatowej DIR Zgorzelec reprezentujący Gminę Zgorzelec. Złotym medalem „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” został odznaczony Pan Jerzy Strojny, delegat do Rady Powiatowej DIR Zgorzelec reprezentujący Gminę Pieńsk.

Po ceremonii wręczenia odznaczeń głos zabrali przedstawiciele zaproszonych instytucji. Pani Aneta Mazur Kierownik BP Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odpowiadała na pytania delegatów dotyczące płatności w ramach programów ARiMR. Następnie głos zabrali Pan Andrzej Winnicki z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Pan Sławomir Siwicki z PIORIN oraz Pan Franciszek Baranowski- Prezes Zarządu LIRPOL. Po wystąpieniach odbyła się dyskusja między uczestnikami spotkania.

Mark, Jarosław