Posiedzenie RP DIR Powiatu Wrocławskiego

09 grudnia 2021r. odbyło się kolejne w roku bieżącym posiedzenie Rady Powiatowej DIR Powiatu Wrocławskiego.
Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatowej Waldemara Mazurka w posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele geodety województwa: Pan Krzysztof Goleniowski – dyrektor Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu oraz Pan Krzysztof Owsianik – kierownik Działu Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej w Wydziale Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W posiedzeniu uczestniczył również Pan Adam Wąsiewicz – dyrektor
Regionu Wrocław BNP PARIBAS Bank Polska S.A.
Zarząd Izby reprezentował Prezes Pan Ryszard Borys, który przekazał delegatom informację dotyczącą aktualnych zadań realizowanych przez Zarząd. Ponadto Prezes przekazał informację ze spotkania w dniu 25 listopada 2021 r. Prezesów Wojewódzkich Izb Rolniczych oraz Zarządu KRIR z Wicepremierem, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henrykiem Kowalczykiem, na którym omówiono najistotniejsze, bieżące problemy w rolnictwie, które zostały uchwalone przez Krajową Radę Izb Rolniczych na X Posiedzeniu.
W dalszej części posiedzenia Pan K. Goleniowski i Pan K. Owsianik omówli zadania realizowane przez DBGiTR we Wrocławiu i Urząd Marszałkowski , a dotyczące m.in. scalania gruntów rolnych oraz zmiany przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze i nieleśne. Omawiane zagadnienia były okazją do szerszej dyskusji i wymiany poglądów dotyczących gospodarki przestrzennej na obszarach wiejskich. Pomimo różnicy zdań w wielu kwestiach wszyscy delegaci byli zgodni, żę najlepsze grunty klas I – III powinny być chronione i pozostawać w użytkowaniu rolniczym.
Dyrektor Regionu Wrocław BNP Paribas Pan Adam Wąsiewicz przedstawił historię banku i jego związki z sektorem rolniczym. Ponadto odniósł się do bieżącej sytuacji na rynkach surowcowych i zagrożeń dla rolnictwa, jakie z tego wynikają.
Na zakończenie Prezes Ryszard Borys i Przewodniczący Waldemar Mazurek przekazali delegatom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku.

Mark, Jarosław