Posiedzenie Rady DIR Powiatu Bolesławickiego

W dniu 16 grudnia w Kruszynie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu bolesławickiego.

Z okazji Jubileuszu 25 – lecia samorządu rolniczego na Dolnym Śląsku Wójtom, Burmistrzom oraz Wicestaroście zostały wręczone statuetki przez Wiceprezesa Zarządu DIR Pana Waldemara Jankowskiego oraz Przewodniczącego RP DIR w Bolesławcu Pana Franciszka Osip. Podczas   spotkania uhonorowano odznaczeniami DIR „Zasłużony dla samorządu rolniczego” Pana Wojciecha Marczyckiego oraz Zbigniewa Tokarczuk.  Uroczystego przekazania odznaczeń dokonał Wiceprezes Zarządu DIR Pan Waldemar Jankowski oraz Przewodniczący RP DIR w Bolesławcu Pan Franciszek Osip.

Program posiedzenia obejmował tematy dotyczące:

– dopłaty bezpośrednich w powiecie bolesławieckim, który omówił Pan Maciej Małkowski – Kierownik BP Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– aktualnej sytuacji ekonomiczno-społecznej środowiska rolniczego w powiecie bolesławieckim o której mówił kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bolesławcu Pani Bożena Cichorzewska.

– ubezpieczeń społecznych rolników – temat zreferował kierownik OR KRUS Pan Sebastian Fijałkowski.

– ASF oraz grypa ptaków – aktualna sytuacja w powiecie bolesławieckim, temat omówiła Joanna Ligór Tkacz – Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Podczas posiedzenia Wiceprezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Waldemar Jankowski odnosił się do poszczególnych tematów a także przekazał zebranym aktualną informację z działalności Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Marzena, Maria, Klaudiusz