Jubileusz 25 – lecia Rady Powiatowej DIR w Kłodzku

10 grudnia w Domu Ludowym „Podhalanka” w Krosnowicach odbył się uroczysty Jubileusz Rady Powiatowej DIR w Kłodzku.

W tym ważnym dla Rady wydarzeniu zebrali się licznie zaproszeni Goście: byli posłowie na sejm X kadencji – Stanisław Tomkiewicz oraz Ryszard Jastrzębski pełniący obecnie funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Kłodzko, byłego posła Czesława Pogodę reprezentował Daniel Pogoda, Zbigniew Tur – Wójt Gminy Kłodzko, Paweł Mazur – Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Elżbieta Ulatowska – Przewodnicząca Komisji Budżetowej DIR, Mariusz Hydzik – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Świdnicy.

W Jubileuszu uczestniczyli Goście szczebla wojewódzkiego, powiatowego oraz gminnego: Jerzy Dec- Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Piotr Regiec – Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu, Beata Mucha – Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Wałbrzychu, która reprezentowała Dyrekcję Oddziału KRUS we Wrocławiu – Ewę Pawelec oraz Zbigniew Dąbrowski – Brokera działającego w ramach Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie, który reprezentował Dyrekcję DODR we Wrocławiu, Wiceprzewodniczący Dolnośląskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI Solidarność –Marian Dembiński Maciej Awiżeń – Starostę Powiatu Kłodzkiego,  Ryszard Niebieszczański – wieloletni Wójt Gminy Kłodzko Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Jacek Hecht – Radny Powiatu Kłodzkiego , Ks. Bolesław Stanisławiszyn – były proboszcz parafii w Żelaźnie, Dorota Mateusiak – Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kłodzku, Józef Kochniarczyk – Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie, Jarosław Surówka – Prezes  Zarządu Bystrzyckiego Centrum Zdrowia , Grzegorz Wawryka –  Prezes Terenowego Koła Pszczelarzy w Kłodzku, Leszek Sajdak – Inspektor ds. rolnictwa i gospodarki wodnej, Stanisław Banach– były Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Kłodzko a obecnie Prezes Spółek Wodnych w Gminie Kłodzko, Urszula Borkowska – Sołtys wsi Krosnowice a także Zespół KUMY z Krosnowic.

Wśród jubilatów, izbowców, którzy tworzyli izbę nie zabrakło: byłego Wiceprezesa Wałbrzyskiej Izby Rolniczej Mariana Kanię, Romualda Babińskiego- Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Wałbrzyskiej Izby Rolniczej – późniejszego I Przewodniczącego Rady Powiatowej Powiatu Kłodzkiego oraz Zbigniewa Jarosza – Przewodniczącego Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kłodzku oraz Wiceprezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej w latach 2002 -2006.

Po przywitaniu Gości przez Pana Leszeka Bobulę – który związany jest od początku z izbą rolniczą, a funkcję Przewodniczącego pełni od 2007, Pan Bobula w swoim wystąpieniu omówił zarys historyczny działalności izb rolniczych. Począwszy od pierwszych wyborów 29. 09. 1996 r. aż po obecną działalność Rady DIR.

Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Paweł Mazur przedstawił informację z działalności Zarządu DIR oraz omówił aktualną sytuację w rolnictwie ze szczególnym uwzględnieniem zmian zachodzących we Wspólnej Polityce Rolnej.

Przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa podsumowali działalność jednostek w roku bieżącym.

Jubileusz był doskonałą okazją do podziękowania osobom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz rolnictwa i samorządu rolniczego. Z tej okazji wręczono medale:

-odznaczenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla rolnictwa” otrzymał pan Józef Kochniarczyk.

-złote odznaczenie Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla samorządu rolniczego” otrzymała Pani Danuta Szewczyk.

-srebrne odznaczenie „Zasłużony dla samorządu rolniczego” otrzymał Zbigniew Jarosz oraz Koh Krzysztof.

Nie zabrakło miłych słów, wspomnień oraz gratulacji składanych przez Gości na ręce Przewodniczącego Rady DIR Pana Leszka Bobuli.

Na zakończenie spotkania przy występie Zespołu Ludowego KUMY z Krosnowic z rąk Członka Zarządu DIR Pawła Mazura, Przewodniczącej Komisji Budżetowej DIR Elżbiety Ulatowskiej oraz Przewodniczącego RP DIR w Kłodzku Leszka Bobuli każdy z uczestników otrzymał pamiątkę – figurę Izydora Oracza- w podziękowaniu za służbę na rzecz wsi i rolnictwa Ziemi Kłodzkiej.

Czesław, Agnieszka