Posiedzenie RP DIR w Jaworze

W dniu 17 lutego 2022r. w Schronisku Młodzieżowym w miejscowości Jawor odbyło się posiedzenie DIR powiatu jaworskiego .

Obradom przewodniczył Przewodniczący Rady Pan Waldemar Jankowski Wiceprezes  Zarządu DIR, który przedstawił sprawozdanie z działalności DIR za rok 2021.

W posiedzeniu udział wzięli zaproszeni goście, którzy poruszyli tematy;

– Pani  Danuta Sługocka Kierownik Państwowej  Inspekcji Ochrony Roślin i Nasion o/ Jawor, przypomniała  o obowiązku przeprowadzania badań opryskiwaczy polowych oraz szkoleń rolników z zakresu stosowania środków ochrony roślin.  PIORiN w tym zakresie będzie przeprowadzał kontrole bez zapowiedzi, w przypadku braku takich badań będą nakładane mandaty.

– Pani Lucyna Rzepka Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jaworze, przedstawiła sprawozdanie z działalności agencji oraz poinformowała o zbliżających się  terminach składania wniosków o dofinansowania.

– Pan Adam Ćwik Powiatowy Inspektor Weterynarii w Jaworze omówił problemy związane z rozprzestrzenianiem się ASF oraz zagrożeniem ptasią grypą na terenie powiatu jaworskiego.

Podczas posiedzenia  przyjęto  założenia działań DIR na terenie  powiatu jaworskiego na rok 2022.

Marzena, Maria, Klaudiusz