Delegaci Rady Powiatowej DIR Powiatu Średzkiego na spotkaniu rolniczym

22 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Pielaszkowicach odbyło się spotkanie informacyjno- doradcze dla rolników z terenu powiatu średzkiego. Organizatorem był Urząd Gminy Udanin wraz z Radą Powiatową Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Średzkiego.

W spotkaniu poza zainteresowanymi rolnikami uczestniczyli zaproszeni goście tj. Krzysztof Szałankiewicz Starosta Powiatu Średzkiego, Waldemar Jankowski Wiceprezes DIR, Adrian Wawrzyniak Przewodniczący Rady Powiatowej NSZZ R.I Solidarność, Ewa Pawelec Dyrektor KRUS OR Wrocław, Magdalena Salińska Dyrektor ARiMR Oddział Wrocław, Paweł Warunek TUW Wrocław, Małgorzata Hryńczak Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Środzie Śląskiej, Dariusz Antoszczyszyn Dyrektor Oddziału Banku Santander S.A., Wojciech Cieciura Agro-Efekt Sp. z o.o., Firma F-Projekt Sp. z o.o, Franciszek Baranowski Prezes Spółki LIRPOL, Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, członkowie rady powiatowej DIR powiatu średzkiego.

Spotkanie otworzył Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk, który przedstawił i przywitał przybyłych gości. Wiceprezes DIR Waldemar Jankowski wręczył Wójtowi statuetkę z okazji 25 – lecia istnienia Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Uczestnicy spotkania zapoznali się między innymi: z ofertą ubezpieczeniową TUW, zasadach pozyskiwania gruntów będących w zasobach KOWR, zagadnieniami programu Zielony Ład prezentowanego przez ARiMR,  aktualnych zmianach w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników KRUS. Swoją ofertę handlową przedstawiły firmy: LIRPOL–atestacja opryskiwaczy, Bank Spółdzielczy Oddział Środa Śląska, Bank Santander S.A., firma F-Projekt Sp. z o.o. oraz firma Agro- Efekt Sp. z o. o. Firmy te wsparły finansowo organizację spotkania za co serdecznie dziękujemy.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród dla laureatów konkursu wiedzy na temat przepisów BHP w rolnictwie. Konkurs przeprowadziły pracownice oddziału KRUS w Środzie Śląskiej. Nagrody wręczyła Pani Ewa Pawelec Dyrektor KRUS OR Wrocław.

Monika, Florian