Spotkanie Przewodniczących Rady DIR

W dniu 22 lutego 2022 roku w Biurze Rady Powiatowej DIR Powiatu Strzelińskiego odbyło się spotkanie Przewodniczących Rad Powiatowych Powiatu Dzierżoniowskiego – Piotr Rakoczy, Oławskiego – Ryszard Borys,  Strzelińskiego – Marek Brusiło, Wrocławskiego – Waldemar Mazurek  i Ząbkowickiego – Wiktor Skotnicki. Ponadto udział w spotkaniu wzięli : Dariusz Madejski – Członek Zarządu DIR  oraz Jan Czerwonka i  Adam Rogowski  – reprezentanci SITR.

Naradę  otworzył  -Marek Brusiło – Przewodniczący RP Powiatu Strzelińskiego a następnie głos oddał  Ryszardowi  Borysowi – Prezesowi Dolnośląskiej Izby Rolniczej.  Przedmiotem spotkania było ustalenia zakresu prac  Rad Powiatowych na najbliższy okres a także zagadnień jakimi powinien zająć się samorząd rolniczy.

Ustalono, że w pierwszych dniach kwietnia odbędzie się wspólne posiedzenie pięciu Rad Powiatowych na terenie  działania RP Powiatu Strzelińskiego, którego tematem będą m.in. istotne sprawy dot. ochrony roślin oraz łowiectwa. Zaplanowano również na przełomie maja i czerwca spotkanie poszerzone o przedstawicieli kilku Rad Powiatowych  z udziałem samorządów lokalnych  i instytucji współpracujących z rolnictwem, które odbędzie się na terenie działalności  RP Wrocław.

Prezes DIR przekazał zebranym  informację z odbytych spotkań w ostatnim okresie czasu, a między innymi z posiedzenia Rady Społecznej przy KOWR , podczas którego pozostawiono warunki przeprowadzania przetargów ofert pisemnych na dzierżawę gruntów bez zmian . Przewodniczący Rad Powiatowych dyskutowali również na temat wyceny strat spowodowanych przez zwierzynę łowną, cen środków do produkcji rolniczej oraz Polskiego Ładu. Głos zabrali obecni na spotkaniu Członkowie SITR. Poruszali zagadnienia związane z merytorycznymi sposobami wyceny a także zdeklarowali  swój udział w spotkaniach organizowanych przez Dolnośląską Izbę Rolniczą.

Eryk, Feliks