Posiedzenie Rady Powiatowej DIR w Oleśnicy

W dniu 18 marca 2022 w Urzędzie Miasta i Gminy w Sycowie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej DIR Powiatu Oleśnickiego.

Wśród zaproszonych gości był: Ryszard Borys- Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Stanisław Stępień- w-ce Starosta Powiatu Oleśnickiego, Dariusz Maniak- Burmistrz Sycowa, Robert Dziergwa- Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Syców, Zygmunt Skiba- Z-ca Dyrektora ARiMR we Wrocławiu, Anna Michalska- Kierownik ARiMR oddz. w Sycowie, Dawid Paluszek- Naczelnik ARiMR w Sycowie, Jolanta Tracz- Kierownik PIORiN w Oleśnicy, Czesław Teleszko- PZDR w Oleśnicy, Henryk Bajcar- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oleśnicy, Piotr Rembielak- Dyrektor Banku Spółdzielczego w Namysłowie, Rafał Anders- Dyrektor Banku Spółdzielczego w Dziadowej Kłodzie oraz przedstawiciele mediów: Klaudia Kłodnicka- Gazeta Sycowska oraz Zbigniew Nowak – Panorama Oleśnicka.

W trakcie spotkania zostały wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, odznaczenie to otrzymali:  Anna Michalska, Zbigniew Skiba, Dawid Paluszek oraz „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” – Rafał Anders i Piotr Rembielak.

Prezes Ryszard Borys przedstawił działania Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz przekazał informacje dotyczące Krajowej Rady Izb Rolniczych. Poinformował też wszystkich o wykonaniu planów łowieckich w Powiecie oleśnickim.

Zygmunt Skiba przedstawił formy korzystania z pomocy ARiMR przy składaniu wniosków obszarowych, szeroko omówił programy i działania jakie będzie podejmować ARiMR w 2022 roku.

Kierownik PIORiN Jolanta Tracz poinformowała jakich kontroli mogą spodziewać się rolnicy m.in. kontrola książek do stosowania środków ochrony roślin, dokumentów zakupu materiału siewnego, w tym kukurydzy oraz  kontroli dotyczących atestacji opryskiwaczy i aktualnych zaświadczeń do wykonywania zabiegów agrotechnicznych.

Powiatowy Lekarz Weterynarii zwrócił uwagę na bardzo dobre wykonanie odstrzałów dzików i jeleniowatych. Przekazał również informacje nt. obecności ptasiej grypy i ASF

na terenie Powiatu Oleśnickiego.

Pan Czesław Teleszko doprecyzował informacje, które przekazał Dyrektor Skiba nt.wniosków obszarowych, różnego rodzaju dopłat.

Spotkanie zakończył Przewodniczący Dionizy Prusiewicz, dziękując za przybycie.

Adolf, Tymon