Posiedzenie Rad Powiatowych DIR

Dnia 18 marca 2022 roku w Urzędzie Gminy i Miasta w Lubomierzu odbyło się wspólne posiedzenie Rad Powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej obsługiwanych przez Biuro Terenowe Izby w Uboczu, którego pracę koordynuje Pan Piotr Szałas. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Powiatu Lwóweckiego Pan Mieczysław Środa.

W spotkaniu udział wzięli:

Rada Powiatowa DIR Powiatu Bolesławieckiego:

1. Pan Franciszek Osip – Przewodniczący Rady

7. Pan Leszek Romanowicz
  8. Pan Jerzy Strojny

Zaproszeni goście:

1. Pani Justyna Dobosz-Radyno – Starszy Inspektor Weterynaryjny, Powiatowy Inspektorat Weterynarii
  2. Pani Magdalena Salińska – Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  3. Pan Paweł Hawrylewicz – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  4. Pani Agnieszka Potyrała – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  5. Pani Izabela Karnauch – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
  6. Pan Krzysztof Gołuchowski – Przedsiębiorstwo BASF Polska
  7. Pan Franciszek Baranowski – Prezes Zarządu Lirpol

Podczas spotkania omówiono liczne. Wśród najważniejszych zagadnień poruszono kwestie programów prowadzonych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które zreferowała Pani Dyrektor Magdalena Salińska wraz ze współpracownikami.

Pani Justyna Dobosz – Radyno przedstawiła zgromadzonym temat ASF, a Pani Izabela Karnauch z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Sekcja Zamiejscowa Rakowice Wielkie zreferowała sytuację związaną z przetargami w obszarze pracy Sekcji Zamiejscowej KOWR.

Pan Krzysztof Gołuchowski zaprezentował ofertę przedsiębiorstwa BASF Polska skierowaną do rolników, a Pan Franciszek Baranowski jako Prezes Spółki Lirpol przypomniał o możliwości atestacji opryskiwaczy a dodatkowo wskazał ofertę ubezpieczeniową Związku Wzajemności Członkowskiej Wieś Dolnośląska. Związek ten utworzono na bazie współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.

Ze względu na ożywioną dyskusję i liczne pytania w każdej z wymienionych kwestii Przewodniczący Rad Powiatowych zgodzili się co do konieczności zwoływania kolejnych spotkań w tak szerokim gronie i omawiania tematów jeszcze bardziej szczegółowo.

Mark, Jarosław