Dolnośląska Izba Rolnicza uczestniczyła w uroczystych obchodach Jubileuszu 76-lecia powstania OSP Granowice

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzuW dniu 28 maja 2022r. w miejscowości Granowice, gmina Wądroże Wielkie, powiat jaworski odbyły się uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 76-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej Granowice. W uroczystości udział wzięli m.in. Wicestarosta Jawora Stanisław Laskowski, Wójt Gminy Wądroże Wielkie Elżbieta Jedlecka, Wójt Gminy Mściwojów Mariusz Foryś, Zastępca Komendanta Głównego PSP Nadbrygadier Adam Konieczny, Starszy Brygadier PSP w Legnicy Wojciech Huk, Przewodniczący Rady Powiatowej w Jaworze Roman Sadowski, Prezesi okolicznych OSP oraz wielu zaproszonych gości.
Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentował Wiceprezes Waldemar Jankowski, który złożył wyrazy uznania dla wszystkich, którzy przez cały okres aktywności w OSP często narażali własne życie i zdrowie podczas nierównej walki z żywiołem troszcząc się o bezpieczeństwo tutejszej społeczności. Życząc wspaniałych osiągnięć oraz wytrwałości w realizacji wszelkich zamierzeń przekazał tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej zestaw ratowniczy z osprzętem, który było można zakupić dzięki współpracy Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych w ramach ZWIĄZKU WZAJEMNOŚCI CZŁONKOWSKIEJ „Wieś Dolnośląska”.
Wiceprezes DIR Waldemar Jankowski oraz Pan Zenon Grakowicz, wieloletni Kierownik BT DIR w Legnicy, w dowód uznania za wieloletnią współpracę zostali odznaczeni okolicznościowymi medalami.
Podczas uroczystości otworzono Izbę Pamięci Pożarniczo – Sportowej, która powstała z inicjatywy Jana Grygorcewicza – Wiceprezesa OSP Granowice, działacza klubu sportowego Rodło, delegata do RP DIR Powiatu Jaworskiego. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać zgromadzone przez kilkadziesiąt lat pamiątki związane z historią pożarnictwa oraz piłki nożnej. Uroczystość uświetniły występy orkiestry strażackiej oraz tutejszego zespołu ludowego.
Spotkanie pokazało, jak ogromna jest potrzeba spotkań ludzi, którzy przez okres pandemii byli pozbawieni takiej możliwości. Dodatkowo powód spotkania, jakim było uczczenie 76 lat aktywnych działań, skupił liczne grono osób zaangażowanych w działania OSP na przestrzeni tych lat.
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu