XXVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych we Wrocławiu

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją, kwiat, na świeżym powietrzu i tekst „XXVI w Wys w 2022 Wrocław 11-12 -12 czerwca”W dniach 11-12 czerwca na terenie DODR we Wrocławiu odbyła się wystawa na którą czekali wszyscy hodowcy.
Dolnośląska Izba Rolnicza jako współorganizator, włączyła się w działania wspierające przeprowadzenie tego tak ważnego wydarzenia.
W pierwszym dniu wystawy złożono podziękowania osobom, których dorobek wyróżniono nadaniem odznaki honorowej Zasłużony dla Rolnictwa. Otrzymali ją rolnicy oraz pracownicy DODR. Na wniosek Izby Minister Rolnictwa nadał odznakę Pani Magdalenie Salińskiej, Dyrektor DOR ARiMR. Odznakę wręczyła Pani poseł Agnieszka Soin oraz Prezes Izby Ryszard Borys.
Dokonywano również oceny zwierząt w poszczególnych kategoriach. Komisje nie miały łatwego zadania.
Tłumy odwiedzających wystawę mogli podziwiać licznie wystawiane zwierzęta, które walczą min. o tytuł czempiona i wiceczempiona w danej kategorii.
Hodowcy dają z siebie wszystko by zwierzęta prezentowały się wystawowo.

Czesław, Agnieszka