Posiedzenie Rady Powiatowej DIR powiatu złotoryjskiego

W dniu 10 czerwca 22r. w miejscowości Nowa Ziemia kolejny już raz w tym roku odbyło się posiedzenie RP DIR Powiatu Złotoryjskiego.

Przewodniczący Rady Pan Wiesław Skop otworzył posiedzenie, przywitał wszystkich Delegatów oraz zaproszonych Gości.

W posiedzeniu na zaproszenie Przewodniczącego RP uczestniczyli:

– Waldemar Jankowski Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej,

– Bożena Czernatowicz Kierownik Powiatowego Biura ARiMR Złotoryja z/s w Pielgrzymce,

– Adam Krajciewicz Koordynator do Spraw Gospodarowania Zasobem KOWR we Wrocławiu.

W pierwszej części spotkania Pan A. Krajciewicz odniósł się do  problemów z rozdysponowaniem gruntów, które zostały wyłączone zgodnie z obowiązującą ustawą z dzierżaw od rolników w powiecie złotoryjskim. Jest to duży problem ponieważ kolejny już sezon pomimo dokonanych wyłączeń KOWR nie może zorganizować przetargów na te grunty, przez co gospodarstwa w powiecie nie mają możliwości rozwoju.

Kolejno głos zabrała Pani B. Czernatowicz, która podsumowała nabór wniosków o dopłaty obszarowe oraz do nawozów mineralnych. Przypomniała, także o trwających naborach w ramach których rolnicy mogą się ubiegać o dopłaty.

Wiceprezes DIR Waldemar Jankowski omówił wydarzenia w jakich Zarząd DIR  uczestniczył tj. Kongresie Izb Rolniczych pt. „ Izby Rolnicze o przyszłości polskiego sektora żywnościowego w świetle zawirowań na rynkach rolnych,” oraz współorganizowanie  konferencji nt. „ Wzrost populacji wilka na południu Dolnego Śląska, zagrożenia dla rolnictwa i środowiska przyrodniczego.”

Podczas posiedzenia zostały złożone dwa wnioski:

– o zmianę przepisu mówiącego o tym, że rolnik który skorzystał z dopłaty do sprzętu pszczelarskiego zostaje wykluczony z możliwości skorzystania z dopłat do modernizacji gospodarstwa przez okres 5-ciu  kolejnych lat.

– wniosek aby, grunty na które w najbliższym czasie  kończy się umowa dzierżawy, a dzierżawcy nie dokonali wyłączeń 30% z powierzchni, zostały przez KOWR podzielone i udostępnione w przetargach dla rolników z powiatu złotoryjskiego.

 

 

Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Marii, Antoni