5 lecie Zespołu Florianki

W dniu 18 czerwca w Świetlicy w Olbrachcicach Wielkich odbyło się wyjątkowe spotkanie podsumowujące pięcioletnią działalność zespołu ludowego „Florianki”
W uroczystości uczestniczyli licznie zebrani Goście: przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury i rolnictwa. Dolnośląską Izbę Rolnicza reprezentowali: Wiktor Skotnicki – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich oraz Jerzy Rzepka – delegat Rady Powiatowej DIR powiatu ząbkowickiego. Na swój Jubileusz Zespół zaprosił również zaprzyjaźnione zespoły ludowe.
Podczas uroczystego otwarcia Pani Teresa Markowicz z „Florianek” przedstawiła historię i osiągnięcia Zespołu. Nie obyło się bez licznych gratulacji, wspomnień i prezentów – również ze strony samorządu rolniczego. W sposób szczególny za nieoceniony wkład w kultywowanie tradycji i kultury regionalnej gratulacje złożyli Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich Wiktor Skotnicki oraz delegat Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich Jerzy Rzepka wręczając również medal pamiątkowy DIR.
Po wspaniałych życzeniach nastąpiła część artystyczna w której zaprezentowały się zaproszone zespoły ludowe m.in. „Macieje” z Ostroszowic, „Borowianki” z Przedborowej oraz „Braszowiczanki” z Braszowic.
Dziękujemy za zaproszenie i jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje!
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „OLBRACHCICEWIELKIE FLoRianki ianki 5 -lecia zespołu UROCZYSTE OBCHODY”
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, tabela i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i ludzie stoją
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i tekst „TOCLYSTE OBCHODY lecia zespołu 18 CZERWCA”
Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Marii, Antoni