Wojewódzki Festiwal KGW w Stolcu

W niedzielę 10 lipca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID19 na boisku sportowym w Stolcu odbył się XXV Wojewódzki Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich.
Występy KGW mają na celu prezentację dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych i propagowania bogactwa kultury i tradycji ludowej.
Wśród zaproszonych Gości w Festiwalu uczestniczyli m. in. Roman Fester Starosta Ząbkowicki, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Krzysztof Frankestein – Burmistrz Sławna, Andrzej Dominik – Przewodniczący Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich, Sołtys wsi Stolec, Ryszard Borys Prezes DIR, Wiktor Skotnicki Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śl.,Marek Świątek Prezes RZRKiOR w Świdnicy.
Prezes DIR Ryszard Borys i Przewodniczący Rady Powiatowej DIR Wiktor Skotnicki za działalność na rzecz rolnictwa i rozwoju dolnośląskiej wsi oraz za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz integracji środowisk wiejskich wręczyli Złotą Odznakę Dolnośląskiej Izby Rolniczej „Zasłużony dla samorządu rolniczego” Pani Halinie Antoszczyszyn – wieloletniej przewodniczącej KGW w Stolcu. Niestety ze względu na stan zdrowia Pani Halinka nie mogła uczestniczyć w Festiwalu – odznaczenie odebrał i przekazał syn Ireneusz.
Prezes DIR Ryszard Borys złożył na ręce Pana Andrzeja Dominika gratulacje za szczególne osiągnięcia w działalność na rzecz środowiska wiejskiego wręczając pamiątkowy grawerton.
W podziękowaniu za zaangażowanie w działania na rzecz dolnośląskiego rolnictwa z okazji Jubileuszu 25 – lecia Dolnośląskiej Izby Rolniczej Prezes DIR Ryszard Borys wspólnie z Przewodniczącym Rady DIR Powiatu Ząbkowickiego Wiktorem Skotnickim wręczyli pamiątkowe statuetki Panu Andrzejowi Dominikowi oraz Panu Markowi Świątkowi.
W tegorocznej edycji Festiwalu w Stolcu ze swoim dorobkiem artystycznym zaprezentowało się ponad dwadzieścia zespołów z terenu województwa dolnośląskiego. Śpiew, taniec oraz wyjątkowa atmosfera zachwyciły przybyłą publiczność i wprowadziły w dobry nastrój.
Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Jan, Bolesław