Święto plonów Zębowice

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynkuSołectwo Zębowice, Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radnymi Gminy jako jedni  z pierwszych w powiecie jaworskim zorganizowali obchody Święta Plonów. Dożynki Sołeckie  odbyły się 13 sierpnia 2022r. w świetlicy wiejskiej w Zębowicach.

Uroczystości dożynkowe mają charakter ludowy i kościelny, dlatego też jak co roku uroczystość rozpoczęła Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony po czym nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek. Podczas Święta Plonów można było podziwiać okazałe wieńce dożynkowe wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw, kwiatów polnych, które są zbierane z okolicznych pól i ogrodów. Wśród zaproszonych gości w uroczystościach dożynkowych udział wziął Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Waldemar Jankowski. W podziękowaniu za zaangażowanie w działalność na rzecz rolnictwa wręczył sołtysowi Zębowic Andrzejowi Skrzypek statuetkę Św. Izydora patrona rolników.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, podczas której nie zabrakło licznych atrakcji umilających czas. Organizatorzy zaplanowali wiele konkursów i zabaw, w których uczestniczyli mieszkańcy wsi oraz przybyli goście. Uroczystości zakończyły się zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynku

Marzena, Maria, Klaudiusz