Dożynki Gminne w Ciepłowodach

20 sierpnia w urokliwych Ciepłowodach odbyły się dożynki gminne. Tradycyjnie święto plonów rozpoczęła Msza Św. Dziękczynna w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP z udziałem dwóch pocztów sztandarowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej: Rady powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich i Strzelinie.

Następnie korowód dożynkowy w asyście orkiestry dętej OSP Kamiennik przeszedł na teren rekreacyjny przy ciepłowodzkich stawach. Tuż po wyjątkowym występie orkiestry Wójt Gminy Ciepłowody dokonał uroczystego otwarcia święta plonów.

Wśród zaproszonych gości udział wzięli między innymi parlamentarzyści, dyrektorzy jednostek wojewódzkich oraz lokalne władze. Liczną grupę stanowili przedstawiciele dolnośląskiego samorządu rolniczego. Na czele z Wiceprezesem Dolnośląskiej Izby Rolniczej Waldemarem Jankowskim w uroczystościach brali udział: Dariusz Madejski – Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Wiktor Skotnicki – Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu ząbkowickiego, Waldemar Mazurek – Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu wrocławskiego, Marek Brusiło – Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej powiatu strzelińskiego oraz Franciszek Baranowski – Prezes Spółki Lirpol. Udział w wydarzeniu wzięli również delegaci z poszczególnych rad powiatowych.

Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Waldemar Jankowski wspólnie z Członkiem Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Dariuszem Madejskim złożyli rolnikom życzenia dożynkowe z okazji tegorocznego święta plonów. „Dożynki to przepiękna polska tradycja nawiązująca dzielić się chlebem z tegorocznego ziarna to bez wzajemnego szacunku i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi „podkreślił pan Madejski.

Uroczystość była doskonałą okazją do uhonorowania złotym odznaczenie zasłużony dla samorządu rolniczego pana Łukasza Białkowskiego Wójta Gminy Ciepłowody oraz srebrnym odznaczenie zasłużonym dla samorządu rolniczego pana Grzegorza Bieleckiego Sołtysa Ciepłowód. Nie zabrakło również gratulacji ze strony Dolnośląskiej Izby Rolniczej dla starostów tegorocznych dożynek na ręce Danuty Kaczkowskiej i Marcina Bajborowskiego złożono pamiątkowe grawertony z gratulacjami za honorowe pełnienie obowiązków. Ceremonii wręczenia odznaczeń i gratulacji dokonali Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Waldemar Jankowski, Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Dariusz Madejski oraz Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Ząbkowicach Śląskich Wiktor Skotnicki.

Wójt Łukasz Białkowski na ręce Wiceprezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Waldemara Jankowskiego i Przewodniczącego Rady Powiatowej DIR Wiktora Skotnickiego wręczył podziękowania dla samorządu rolniczego za współpracę.

Dożynkowy czas umilały występy zespołów ludowych, występy artystyczne dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach a także liczne animacje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska informacyjne Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ponadto Goście uroczystości mogli zobaczyć zabytkową garściówkę – żniwiarkę konną.

Placówka terenowa KRUS w Strzelinie zorganizowała konkurs dla rolników BHP w gospodarstwie rolnym w którym to Dolnośląska Izba Rolnicza była fundatorem nagrody za zajęcie pierwszego miejsca.

Laureatom konkursu nagrody wręczyła Ewa Pawelec Dyrektor Oddziału regionalnego KRUS we Wrocławiu, Dariusz Madejski Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Wiktor Skotnicki Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Ząbkowicach Śląskich.

Tuż przed wieczorną biesiadę wręczono nagrody za najładniejsze wieńce.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Ciepłowody za możliwość wspólnego świętowania tegorocznych dożynek gminnych !!

Czesław, Agnieszka