Dożynki w Gminie Stoszowice

Tegoroczne święto plonów w gminie Stoszowice przebiegła nieco inaczej niż tradycyjnie. Ze względu na warunki pogodowe uroczystości odbywały się lokalnie w poszczególnych sołectwach gminy Stoszowice. Z zaplanowanych wydarzeń odbyło się dożynkowe śniadanie z rolnikami. Tuż po powitaniu wszystkich Gości Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz podsumował tegoroczną pracę rolników. Głos w imieniu Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej zabrał Paweł Mazur Członek Zarządu DIR. Dziękując za zaproszenie przekazał informacje z działalności samorządu rolniczego. Był to moment do dyskusji o aktualnej sytuacji w rolnictwie oraz tego co czeka rolników w najbliższym czasie. Zwracano uwagę na wysokie ceny nawozów oraz import zbóż z Ukrainy.
Następnie odbyła się uroczysta Msza święta w kościele pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca z udziałem pocztu sztandarowego Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Ząbkowicach Śląskich w którego skład weszli Członkowie Rady Powiatowej: Szymon Semczuk i Marcin Zając. Tuż po niej goście dożynkowi spotkali się w Inkubatorze przedsiębiorczości. Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej Paweł Mazur odczytał i wręczył na ręce Wójta Gminy Stoszowice Pawła Gancarza list dożynkowy Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Była to również doskonała okazja do wręczenia podziękowań starostom tegorocznych dożynek pani Joanna Chmiel oraz Kazimierzowi Jałowiec za honorowe pełnienie obowiązków starosty oraz działalność społeczną. Podziękowania wręczył Wiktor Skotnicki Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Ząbkowicach Śląskich. Uczestnicy do późnego wieczora bawili się przy dożynkowej biesiadzie.

Cecylian, Bernadeta