VII Festiwal Kultury Polskiej – Dożynki Gminne w Wądrożu Wielkim

Zgodnie z wieloletnią tradycją 4 września 2022 r. w Wądrożu Wielkim, powiat jaworski odbyły się Dożynki Gminne.
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej Dziękczynnej w kościele Matki Bożej Różańcowej w Wądrożu Wielkim, następnie barwny korowód dożynkowy udał się na teren sportowo – rekreacyjny gdzie odbyło się oficjalne powitanie zaproszonych Gości i część artystyczna festiwalu.
Podczas trwającego święta można było podziwiać występy artystyczne zespołów ludowych, wziąć udział w warsztatach plecenia wianków i układania bukietów, podziwiać stoiska tematyczne nawiązujące do tradycji i dziedzictwa kulturowego, na których odbywała się degustacja potraw regionalnych. W trakcie trwającej imprezy pośród sołectw z terenu gminy zostały rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najładniejszą dynię oraz wóz dożynkowo-drabiniasty.
Dolnośląska Izba Rolnicza zgodnie z ideą wspierania polskiej wsi wsparła finansowo organizację Święta Plonów w Wądrożu Wielkim. Podczas uroczystości Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Waldemar Jankowski podziękował Pani Wójt Elżbiecie Jedleckiej za organizację imprezy, która przyczynia się do kultywowania tradycji kultury regionalnej z uwzględnieniem folkloru i dziedzictwa kulturowego. Wśród uczestników imprezy można było spotkać także delegatów RP DIR Powiatu Jaworskiego.
Wiceprezes Waldemar Jankowski udzielił wywiadu dziennikarzowi Muzycznego Radia podczas którego podkreślił jak ważną rolę w wspieraniu społeczności rolniczej pełni DIR, oraz nawiązał do problemów z jakimi borykają się rolnicy w czasach drastycznie rosnących kosztów związanych z prowadzeniem gospodarstw rolnych.
Dzięki słonecznej pogodzie festiwal cieszył się dużą frekwencją okolicznych mieszkańców oraz osób przyjezdnych spoza terenu gminy. Festiwal Kultury Polskiej zakończył się zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.
Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Gerard, Teodor