13 Święto Pierogów w Gminie Paszowice

W niedzielę 4 września na stadionie sportowym w Paszowicach odbyło się po raz trzynasty Święto Pierogów. Organizatorem imprezy była Gmina Paszowice na czele z Wójtem Gminy Sebastianem Oszczędą.

Podczas imprezy można było podziwiać wyroby prezentowane przez lokalne Stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich, grupy odnowy wsi, sołectwa oraz rękodzielników. Głównym założeniem święta była prezentacja i kiermasz pierogów i innych lokalnych produktów. Przybyli goście mogli spróbować tradycyjnych pierogów z serem i ziemniakami, kapustą i grzybami, ale także mniej znanych smaków jak np. pierogi z dynią, wątróbką czy jabłkami.

Dolnośląską Izbę Rolniczą w trakcie święta reprezentował Wiceprezes DIR Waldemar Jankowski oraz Delegaci RP DIR z Jawora. Dolnośląska Izba Rolnicza ufundowała nagrodę w konkursie „Najlepsze pierogi w Krainie Wygasłych Wulkanów”.  Najlepsze w smaku okazały się pierogi z kapustą i grzybami Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kłonicach. Natomiast w turnieju lepienia pierogów na czas bezkonkurencyjne okazały się trzy Panie z Sołectwa Paszowice, które w ciągu 16 minut ulepiły 98 pierogów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Poza strefą kulinarną Organizatorzy zadbali o szereg innych atrakcji skierowanych do najmłodszych i trochę starszych uczestników imprezy. Można było podziwiać pokazy kulinarne, występy zespołów ludowych, pokazy taneczne dzieci i młodzieży, wystawę zabytkowych aut oraz zamki dmuchane ze ślizgawkami dla dzieci. Na zakończenie święta Organizatorzy zapewnili zebranym zabawę taneczną oraz Ogniowe Show w wykonaniu Grupy Teatralnej Wernisaż.

Święto Pierogów przyczynia się do integracji lokalnego środowiska wiejskiego poprzez wspólną prezentację tradycji kulinarnych, produktów lokalnych i rękodzieła artystycznego, dlatego też mieszkańcy gminy Paszowice z wytęsknieniem czekają na kolejne Święto Pierogów.

Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Gerard, Teodor