Dolnośląska Izba Rolnicza na dożynkach wojewódzkich w Udaninie

Dolnośląska Izba Rolnicza uczestniczyła w dożynkach wojewódzkich w Udaninie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw.  Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie barwny korowód dożynkowy, który prowadziła Orkiestra Huty Miedzi „Głogów” wraz z mażoretkami, przemaszerował na boisko wiejskie. Licznie zebrani uczestnicy uroczystości zostali przywitani przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko oraz Wójta Gminy Udanin – Wojciecha Płaziuka.

Po oficjalnych wystąpieniach oraz Misterium Chleba nastąpił czas na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy województwa dolnośląskiego. Kapituła miała trudny wybór, ponieważ wszystkie wieńce prezentowały się okazale. Wyniki konkursu wyglądały następująco:                       I miejsce – powiat trzebnicki, miejscowość Siemianice, II miejsce- powiat oławski, miejscowość Chwaliborzyce, III miejsce zdobył wieniec z powiatu lubińskiego, miejscowość Kliszów.

Podziękowania dla Starostów dożynek Ewy Hucał i Alfreda Kieloch, w formie grawertonów, złożył Waldemar Jankowski – Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, który podziękował również rolnikom za ciężką pracę jednocześnie życząc zdrowia, nieustającego ludzkiego szacunku i życzliwości oraz obfitości plonów w kolejnych latach.

Program dożynek obfitował w wiele atrakcji m. in. konkurs Nasze Kulinarne Dziedzictwo, pokaz sprzętu służb ratowniczych a także animacje dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska wystawiennicze z lokalnymi produktami i rękodziełem a także stoiska instytucji okołorolniczych w tym Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Rozrywkową część dożynek umilały występy zespołów Pieśni i Tańca Wrocław, Long&Junior oraz Golec uOrkiestra.

Na zakończenie dożynkowego dni został zorganizowany pokaz ognia oraz dyskoteka z DJ-em.

Dziękujemy licznie zebranym rolnikom za uczestnictwo tegorocznych obchodach święta plonów!

Aleksy, Horacy