Dożynki Gminne w Kamiennej Górze

Dożynki Gminy Kamienna Góra w tym roku odbyły się 10 września 2022 r. w Pisarzowicach.
Święto plonów rozpoczęła Msza Św. Dziękczynna w intencji rolników w Kościele NMP.
Następnie korowód dożynkowy przeszedł na Plac do Gościńca Rudawskiego. Początek wydarzenia uświetniły zespoły Folklorystyczne: „Złote Nutki” z Przedwojowa oraz Zespół Folklorystyczny Kostrzanie. Patryk Straus Wójt Gminy Kamienna Góra wspólnie ze Starostami Dożynek Edytą i Mariuszem Wojciechowskimi dziękował rolnikom za trud i pracę na roli.
Dolnośląska Izba Rolnicza uhonorowała medalami za kultywowanie tradycji ludowych Dorotę Potoniec z Przedwojowa i Kazimierza Ogorzałek z Krzeszowa. Za pracę na rzecz samorządu rolniczego wyróżniono Stanisława Pażdziora – hodowcę bydła z Czadrowa oraz Stefana Berdychowskiego – hodowcę bydła z Olszyn.
Podziękowania wręczyli Bożena Kończak Przewodnicząca Rady Powiatowej DIR w Kamiennej Górze,  Sylwester Wańczyk delegat Rady Powiatowej DIR w Kamiennej Górze oraz Patryk Straus Wójt Gminy Kamienna Góra.
Pomimo strug deszczu stoiska z pysznościami przygotowały KGW Wesołe Babki z Pisarzowic oraz rolnicy zrzeszeni w grupie sprzedażowej „Z Ziemi produkty bezpośrednio od rolnika”.
Nie zabrakło zabaw  dla rodzin z dziećmi. Odbyły się konkursy wiedzy rolniczej oraz zabawy z wykonywanymi czynnościami w domu i zagrodzie wiejskiej. Talony dla laureatów konkursów ufundowała Dolnośląska Izba Rolnicza.
Podczas dożynek odbył się również konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w którym          I miejsce zajęło sołectwo Olszyny, II miejsce sołectwo Czadrów, III miejsce sołectwo Pisarzowice. Wyróżnienie otrzymało sołectwo Leszczyniec.
Dzięki wspaniałym atrakcjom rolnicy i mieszkańcy wsi wspólnie biesiadowali do godzin wieczornych.

Zdjęcia: Relacje Regionalne

Dożynki Gminy Kamienna Góra 2022

Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Gerard, Teodor