Dożynki w Barcinku – gmina Stara Kamienica

W dniu 20 sierpnia br w Barcinku gmina Stara Kamienica powiat karkonoski odbyły się dożynki gminno – parafialne. Organizatorami imprezy byli: Gmina Stara Kamienica, Parafia Rybnica oraz KGW Siła Kobiet z Barcinka. Po uroczystej, dziękczynnej Mszy Św. w kościele w Barcinku korowód dożynkowy z pięknym wieńcem wyruszył z kościoła do centrum wsi Barcinek. Towarzyszyły mu członkinie zespołu „Rybniczanki”  ze śpiewem i muzyką. Główne uroczystości odbyły się na placu przed świetlicą wiejską. Miejsce zostało pięknie przygotowane – w liczne dożynkowe dekoracje, odświętnie przybrane namioty i scena główna oraz okolicznościowe stanowisko obsługujące i bufety. Organizatorzy szacowali obecność około 300 uczestników – rolników i mieszkańców wsi z rodzinami z terenu gminy Stara Kamienica i gmin sąsiednich. Dopisali także goście wśród nich, poseł Robert Obaz oraz Mirosław Kaszkur członek zarządu DIR. W części oficjalnej skierowano do rolników i ich rodzin wyrazy szacunku i podziękowania za całoroczną pracę i jej owoce. Starostami dożynek byli: Pani Marzena Kulczyk rolniczka i radna z Barcinka oraz Pan Kamil Rękas rolnik ze Starej Kamienicy. W ceremoniale chleba starostowie przekazali dożynkowy bochen gospodarzom dożynek tzn. władzom gminy z wójtem Panem Mariuszem Markiem, a następnie częstowano nim wszystkich uczestników uroczystości. W części artystycznej wystąpiły chóry KGW z terenu gminy z zespołem wiodącym „Rybniczanki” oraz dzieci ze szkół gminnych i zespół muzyczny. Po wspólnym dożynkowym posiłku w całości przygotowanym przez KGW Siła Kobiet rozpoczęła się zabawa – dyskoteka, która trwała do godzin wieczornych.

Podobne uroczystości dożynkowe odbyły się w tym samym dniu na terenie Parku Pałacowego w Mysłakowicach. Relacje z obu uroczystości można oglądać na stronach internetowych gmin Stara Kamienica i Mysłakowice oraz na you tube.

 

Opracował: Andrzej Kamiński

 

Fundacja

Fundacja Izydora

Związek Wzajemności Członkowskiej

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest ogólnopolskim, pierwszym reaktywowanym dzięki zmianom w polskim prawie ubezpieczeniowym, towarzystwem korzystającym z wzajemnościowej formuły realizacji ubezpieczeń.

Przydatne linki
Kalendarz

Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Forex
 CHF / PLN 4,0770 -0,16% [20:13]
 EUR / JPY 124,5710 -0,04% [20:13]
 EUR / PLN 4,3939 -0,31% [20:13]
 USD / JPY 105,7190 -0,25% [20:13]
 USD / PLN 3,7284 -0,49% [20:13]
Wspierane przez Money.pl

Imieniny:
Gerard, Teodor