Festiwal Miodu w Bolkowie

Festiwal Miodu to dwudniowa impreza plenerowa która odbyła się 10 i 11 września w miejscowości Bolków w powiecie jaworskim.
Święto miodu i produktu regionalnego w Bolkowie cieszy się dużym zainteresowaniem i renomą już od 15 lat. Spotykają się tam sympatycy pysznego miodu i wszelkich wyrobów z nim związanych, a także producenci, pszczelarze i bartnicy. Od tysięcy lat pszczoły miodne są nie tylko źródłem cennych produktów spożywczych i leczniczych, ale również są przedmiotem zachwytu i szacunku, dlatego też niejednokrotnie zamiłowanie do tych owadów jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pszczelarstwo stało się jedna z najważniejszych dziedzin polskiej gospodarki, o czym świadczy, że co dziesiąty ul w UE należy do polskiej pasieki.
Tegoroczny Festiwal Miodu rozpoczął się od uroczystej Mszy w kościele św. Jadwigi Śląskiej, następnie dla chętnych zorganizowano konferencję dotyczącą zagadnień z dziedzin pszczelarstwa, kiermasze, warsztaty i stoiska na których można było zakupić najróżniejsze produkty związane z miodem. W części artystycznej można było podziwiać występy miejscowych przedszkolaków, młodzieży szkolnej, lokalnych artystów oraz gwiazd wieczoru tj. Gromee, Kombi oraz Manchester.
Podczas Festiwalu Miodu Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentował Wiceprezes Waldemar Jankowski, który podczas rozmów z wystawcami zapoznał się z technikami pozyskiwania miodu oraz problemami z jakimi borykają się pszczelarze w tak trudnych czasach. Dolnośląska Izba Rolnicza wsparła finansowo Centrum Kulturalno-Biblioteczne Gminy Bolków podczas organizacji 15 Festiwalu Miodu.
Miasto Bolków poprzez wspieranie lokalnych pszczelarzy stał się regionalną stolicą miodu i pszczelarstwa, a organizowane corocznie święto miodu wzbudza duże zainteresowanie wśród okolicznych mieszkańców oraz gości z różnych zakątków kraju.

Fundacja Izydora

Gerard, Teodor